14 meczów i 14 zwycięstw. Ruch znokautował rywala w hicie [SKRÓT MECZU]

Drużyna ze Stanowic to absolutnie najlepsza ekipa w A klasie na Śląsku i czołowy zespół na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W ramach 14. kolejki rybnickiej A klasy Ruch podejmował u siebie wicelidera tabeli - Płomień Ochojec.

Chociaż przez pół godziny gry żadna ze stron nie pokazywała tego co faktycznie potrafi, to już pod koniec pierwszej połowy można było zauważyć kto tutaj będzie rozdawał karty. A byli nimi gospodarze, którzy po 45 minutach prowadzili 2:0 po golach Mateusza Steuera i Mariusza Reguły. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W krótkim czasie po golu dołożyli Steuer i Reguła. Mieliśmy już 4:0. Piątą bramkę dla drużyny ze Stanowic chwilę później strzelił Jacek Drapacz. Na te trafienie odpowiedział Mariusz Szlosarek i mieliśmy wynik 5:1. Na tym jednak nie koniec strzelania. Na 6:1 podwyższył Rafał Przybyszewski, a wynik na 7:1 ustalił Mariusz Reguła, kompletując swojego hat-tricka. Ruch Stanowice wygrał 14 na 14 meczów (42 punkty). A Płomień plasuje się nadal na miejscu drugim z 34 punktami.

Ruch wygrywając dotąd wszystkie 14 meczów znalazł się wśród 8 klubów w całej Polsce, które w rozgrywkach A klasy wygrały wszystkie mecze. A tak naprawdę, to Stanowice są w jeszcze bardziej ścisłym gronie, bo nie wszystkie kluby mają na tyle liczną A klasę, żeby rozegrać 14 meczów w rundzie. A więc z tych drużyn, które rozegrały 14 meczów należy wyróżnić: Błękitnych Kościelec (A klasa Legnica II) z bilansem bramkowym +71. Na drugim miejscu należy sklasyfikować Wiwę Goszcz (A klasa Wrocław III) z bilansem bramkowym +67. Na trzecim miejscu znajduje się właśnie Ruch Stanowice (A klasa Rybnik) z bilansem bramkowym +63. Tuż za podium miejsce należy się Czuwajowi Przemyśl (A klasa Przemyśl), który ma bilans bramkowy +47. Ponadto wszystkie mecze wygrali: Wisełka Siennów (Przeworsk - 13 meczów, BB: +71), Remor Recz (Zachodniopomorska VI - 12 meczów, BB: +69), Żuraw Krzeszów (Wadowice I - 12 meczów, BB: +51) i Laktoza Łyszkowice (Skierniewice II - 9 meczów, BB: +29).

Ruch Stanowice - Płomień Ochojec 7:1 (2:0)
Mateusz Steuer 33., 53., Mariusz Reguła 42., 56., 84., Jacek Drapacz 61., Rafał Przybyszewski 76. - Mariusz Szlosarek 63.

Żółte kartki: Mateusz Steuer (Ruch Stanowice)

Sędziowali: Bartosz Jeż, Maciej Węgrzyk, Patryk Kocur (Podokręg Rybnik)

Ruch Stanowice: Sebastian Tkocz - Kamil Kaczmarczyk, Jacek Mazgaj, Maciej Stopa, Rafał Przybyszewski (83. Piotr Syrek), Mateusz Steuer (86. Patryk Podufalski), Rafał Adamkowski (65. Wiesław Marek), Michał Siedlok, Jacek Drapacz (78. Bogusław Wojciaczyk), Mariusz Reguła, Kamil Zombek. Trener: Marcin Koczy.

Płomień Ochojec: Marcin Czok - Wiktor Sebastian, Krzysztof Piełka, Łukasz Kolarczyk, Dawid Szlosarek, Jakub Oleś (25. Patryk Majorczyk), Mariusz Szlosarek, Jacek Szlosarek (81. Łukasz Baron), Dawid Buchalik (46. Paweł Orzechowski), Jakub Smołka, Tomasz Hulbój. Trener: Krzysztof Skupień.