32 gole Pniówka i awans do finału [WIDEO]

W meczu półfinałowym Pucharu Polski (Podokręg Tychy) Polonia Łaziska Górne przegrała na własnym boisku z Pniówkiem-74 Pawłowice 2:6.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gospodarzy, ponieważ już w 3. minucie spotkania Paweł Lisiński wykorzystał silne dośrodkowanie z prawej strony boiska i umieścił piłkę w siatce. W 15. minucie spotkania własne show rozpoczął Mateusz Szatkowski, który zdobył w pierwszej połowie meczu aż cztery bramki. Polonia Łaziska Górne odpowiedziała jeszcze trafieniem, które zdobył Michał Staniucha. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:4.

W drugiej połowie bramki strzelali tylko goście z Pawłowic. W 75. minucie Damian Warnecki po długim rajdzie pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Ten sam zawodnik w 85. minucie ustalił wynik spotkania na 2:6.

W 1. rundzie regionalnego Pucharu Polski Pniówek-74 pokonał LKS Wisła Mała 17:0, w 2. rundzie również wysoko wygrał z LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice (9:0). W 3. rundzie, która była już ćwierćfinałem rozgrywek ekipa z Pawłowic wylosowała wolny los, natomiast w 4. rundzie, będącej półfinałem potwierdziła swoje aspiracje do triumfu w pucharze pokonując Polonię Łaziska Górne 6:2. W finale, który prawdopodobnie zostanie rozegrany w marcu 2024 r. Pniówek-74 Pawłowice zmierzy się z innym trzecioligowcem - LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

Polonia Łaziska Górne - Pniówek-74 Pawłowice 2:6 (2:4)

Bramki: Paweł Lisiński 3., Michał Staniucha 25. - Mateusz Szatkowski 15., 19., 34., 41., Damian Warnecki 75., 85.

Sędziowali: Jacek Bielecki, Aleksandra Łapa, Tomasz Ryguła (KS Tychy).

Żółte kartki: brak.

Polonia: Patryk Kulski - Artur Terbalyan (60. Kajetan Rutkowski), Dawid Kaszok (46. Mateusz Nowara), Aleksander Biegański (60. Bartosz Waśkiewicz), Filip Matuszczyk, Jakub Kacprowski (46. Daniel Fabisiak), Jan Niedźwiedzki (46. Konrad Pipia), Oliwier Buchczik, Michał Staniucha (46. Mateusz Wojtek), Paweł Lisiński (60. Konrad Walicki), Mateusz Michalski. Trener: Bartosz Waśkiewicz.

Pniówek: Bartosz Szelong - Piotr Topolewski (62. Kamil Herman), Kamil Szymura (46. Kamil Glenc), Mateusz Szatkowski (46. Damian Warnecki), Przemysław Szkatuła (46. Dawid Weis), Jakub Kasperowicz, Michał Płowucha, Filip Lachendro (46. Adrian Dąbrowski), Dawid Ciszewski (46. Maciej Kolasa), Dawid Hanzel (46. Kamil Spratek), Mateusz Cywka. Trener: Kamil Rakoczy.