Alarm na Sygnałach. Aż dziewięć goli przyjezdnych [SKRÓT MECZU]

W meczu 10. kolejki A klasy (Rybnik) pomiędzy Sygnałami Gotartowice, a Polonią Marklowice lepsi byli przyjezdni, którzy bezlitośnie wykorzystali błędy gospodarzy. Spotkanie rozegrano na stadionie w Rybniku-Gotartowicach i triumfowała w nim Polonia, wygrywając aż 9:0.

Od samego początku ton nadawała marklowicka Polonia. Prowadzenie po pięknym strzale Bartłomieja Krakowczyka, przyjezdni objęli już w 5. minucie. Jeszcze przed przerwą po golach Marcina Pochcioła i Tomasza Marzeckiego mieliśmy 3:0 dla Polonii. Po przerwie padło dwa razy tyle goli, a na listę strzelców ponownie wpisał się Marzecki, a także dwukrotnie Mateusz Wąsowicz i po jednym trafieniu zanotował Filip Hlubek, Adrian Śliwa i Jakub Cielusek. Polonia wygrała w Gotartowicach 9:0 i odbiła się nieco z dołu tabeli. Polonia plasuje się na 11. miejscu, a Sygnały są 15.

Sygnały Gotartowice - Polonia Marklowice 0:9 (0:3)
Bartłomiej Krakowczyk 5., Marcin Pochcioł 13., Tomasz Marzecki 20., 82., Mateusz Wąsowicz 59., 74., Filip Hlubek 63., Adrian Śliwa 85., Jakub Cielusek 88.

Żółte kartki: Łukasz Norek, Tomasz Sputek, Kamil Werber, Dariusz Przeździęg (wszyscy Sygnały) - Mateusz Wąsowicz, Tomasz Marzecki, Marcin Pochcioł (wszyscy Polonia Marklowice).

Sędziowali: Roman Wiesiołek, Patryk Bombik, Zbyszek Słota (Podokręg Rybnik).

Sygnały Gotartowice: Szymon Piskuła (70. Dariusz Przeździęg) - Mateusz Chmielewski, Mateusz Adamczyk, Tomasz Sputek (66. Kamil Werber), Lesław Jadczyk, Kamil Zmonarski (30. Piotr Werber), Marcin Śniegoń (30. Patryk Kulik), Łukasz Norek, Michał Benk, Jan Romańczyk (62. Michał Rekuć), Rafał Syrek. Trener: Dariusz Momot.

Polonia Marklowice: Ryszard Morgała - Bartłomiej Krakowczyk, Maciej Sachs (67. Kuba Adamek), Piotr Górnicki, Jakub Cielusek, Filip Hlubek, Tomasz Marzecki, Marcin Pochcioł, Rafał Rybak (75. Michał Skupień), Adrian Śliwa, Mateusz Wąsowicz. Trener: Krzysztof Turek.