Unia Turza Śląska ograła lidera [WIDEO]

W meczu 27. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska wygrała na własnym boisku z Rekordem Bielsko-Biała 2:1.

Pierwsze pół godziny spotkania nie było emocjonującym widowiskiem. Dopiero w 31. minucie goście stworzyli groźną sytuację i od razu zdobyli bramkę. Daniel Świderski otrzymał dobre prostopadłe podanie i wykorzystał sytuację sam na sam. Goście zagrażali głównie strzałami z dystansu, jednak wszystkie mijały bramkę.

Unia Turza Śląska bardzo dobrze rozpoczęła drugą część spotkania, ponieważ w 48. minucie Mateusz Bodzioch pewnie wykorzystał rzut karny. W 58. minucie Rekord był bliski objęcia prowadzenia jednak piłka przeleciała minimalnie obok słupka. W 69. minucie dwie bardzo dobre interwencje zaliczył Marcin Musioł i uratował Unię przed utratą bramki. W 76. minucie indywidualną akcję przeprowadził Sławomir Musiolik i dał prowadzenie gospodarzom. Goście do końca spotkania nie zagrozili bramce Unii i podopieczni Dariusza Kłusa sprawili niespodziankę zdobywając trzy punkty.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Cariną Gubin, a Rekord Bielsko-Biała będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska zajmuje 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem 30 punktów, a Rekord Bielsko-Biała plasuje się na 2. miejscu i zdobył 58 punktów.

Unia Turza Śląska - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

Bramki: Mateusz Bodzioch 48., Sławomir Musiolik 76. - Daniel Świderski 31.

Sędziowali: Sławomir Smaczny, Marcin Stoń, Szymon Janicki (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Oskar Wala, Mateusz Bodzioch, Michał Mazur, Dominik Klimkiewicz, Michał Gałecki (Unia Turza Śląska) - Piotr Wyroba, Zbigniew Wojciechowski (Rekord Bielsko-Biała).

Unia: Marcin Musioł - Oskar Wala, Mateusz Bodzioch, Marcel Wramba (72. Jakub Zawierucha), Dominik Klimkiewicz (72. Piotr Groborz), Aboubacar Conde (72. Wojciech Orzeł), Bartosz Chęciński (46. Natan Wysiński), Michał Gałecki, Michał Mazur (80. Wojciech Wenglorz), Sławomir Musiolik, Piotr Strączek. Trener: Dariusz Kłus.

Rekord: Krzysztof Żerdka - Szymon Nocoń (60. Filip Waluś), Konrad Kareta, Mateusz Pańkowski, Krystian Wrona, Kacper Kasprzak, Daniel Kamiński (60. Zbigniew Wojciechowski), Piotr Wyroba (80. Maciej Mańka), Tomasz Nowak, Michał Śliwka (70. Daniel Iwanek), Daniel Świderski. Trener: Dariusz Klacza.