Emocjonujące derby Katowic [WIDEO]

W meczu 20. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Rozwój Katowice zremisował na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:1.

Już w 1. minucie spotkania gospodarze powinni objąć prowadzenie. Jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Bartosz Kucharski. W 9. minucie gracz Sparty spudłował z bliska po uderzeniu głową. W 20. minucie po raz kolejny goście mieli szansę na prowadzenie, jednak sytuację sam na sam obronił Bartosz Golik. W 29. minucie gry Bartłomiej Kędzierski bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i wyprowadził Spartę na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnik Rozwoju nie wykorzystał rzutu karnego.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od bramki wyrównującej dla Rozwoju Katowice. Gola zdobył Robert Woźniak. W kolejnych minutach gospodarze stworzyli dwie groźne akcje, jednak wynik nie uległ zmianie. W 58. minucie świetną paradą popisał się Bartosz Kucharski i uchronił Spartę od straty gola. Gospodarze cały czas atakowali i w 74. minucie po raz kolejny nie wykorzystali dobrej sytuacji. Bramkarz gości był tego dnia pewnym punktem swojej drużyny. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Sparty, Radosław Krzyśków (dwie żółte kartki).

W następnej kolejce Sparta Katowice będzie podejmowała na własnym boisku Ruch Radzionków, a Rozwój Katowice zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom.

Sparta Katowice zajmuje 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 36 punktów. Rozwój Katowice plasuje się na 10. miejscu i zdobył 27 punktów.

Rozwój Katowice - Sparta Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: Robert Woźniak 46. - Bartłomiej Kędzierski 29.

Sędziowali: Mateusz Bielawski, Grzegorz Szymanek, Radosław Wypior (Śląski ZPN).

Żółte kartki: Patryk Gembicki, Maksymilian Zieliński, Sławomir Mogilan (Rozwój Katowice) - Bartosz Szary, Mateusz Mazurek, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Damian Mikołowicz (Sparta Katowice).

Czerwone kartki: Marek Kolonko (Rozwój Katowice - kierownik drużyny) - Radosław Krzyśków (Sparta Katowice - dwie żółte kartki).

Rozwój: Bartosz Golik - Oskar Brzeziński, Patryk Gembicki (84. Maksymilian Zieliński), Mateusz Jastrzembski (90. Mateusz Draga), Daniel Kaletka (65. Dominik Całka), Kajetan Kunka, Igor Rogowski, Wiktor Skroch, Robert Woźniak, Tomasz Wroza, Cezary Ziarkowski. Trener: Rafał Bosowski.

Sparta: Bartosz Kucharski - Grzegorz Goncerz (81. Filip Bożek), Bartłomiej Kędzierski (74. Bartosz Chwila), Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek, Marcin Przybylski (74. Aleksander Januszkiewicz), Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.