Grad goli w Bojszowie [WIDEO]

W meczu 17. kolejki piłkarskiej klasy C (grupa Zabrze) Orły Bojszów przegrały na własnym boisku z drużyną LKS 45 Bujaków 0:9.

Drużyna gości była faworytem spotkania i już w pierwszym kwadransie potwierdziła lepszą formę. Po 15. minutach LKS prowadził po bramkach Mateusza Woźnicy oraz Karola Kołodzieja. W 29. minucie kolejną bramkę dla gości zdobył Wojciech Polok, który wykorzystał dobre prostopadłe podanie i nie dał szans bramkarzowi. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

Już w pierwszych pięciu minutach drugiej połowy LKS zdobył kolejne dwie bramki. Strzelcami byli Mateusz Woźnica oraz Wojciech Polok. W 56. minucie Mateusz Woźnica strzelił swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu i podwyższył wynik na 6:0. W 77. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Dawid Sobota i piłka znów trafiła do siatki. Dwie minuty później swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Woźnica. W 82. minucie wynik na 9:0 ustalił Patryk Hawryłów.

W następnej kolejce Orły Bojszów zagrają na wyjeździe z drużyną Jedność 32 II Przyszowice, a LKS 45 Bujaków zagra na wyjeździe z Koroną Bargłówka.

Orły Bojszów zajmują 9. miejsce w tabeli, z dorobkiem 23 punktów. LKS 45 Bujaków plasuje się na 4. miejscu i zdobył 36 punktów.

Orły Bojszów - LKS 45 Bujaków 0:9 (0:3)

Bramki: Mateusz Woźnica 12., 50., 56., 79., Wojciech Polok 29., 50., Karol Kołodziej 14., Dawid Sobota 77., Patryk Hawryłów 82.

Sędziowali: Jacek Konieczny, Tomasz Gil, Jarosław Paszczela (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Mateusz Janarek (Orły Bojszów) - Nikolas Tomecki (LKS 45 Bujaków).

Orły: Adam Tomczyk (60. Oleksandr Shupyk) - Artur Szałek, Dawid Piper (46. Łukasz Grzegórzko), Dawid Banas (75. Ihor Buhlak), Michał Kałuża, Damian Janowski, Rafał Grabowski (30. Krzysztof Kaczorowski), Vladyslav Miliaiev, Grzegorz Furmanek (46. Mateusz Hluzow), Mateusz Janarek (65. Dawid Mołdrzyk), Jakub Kozłowski. Trener: Adrian Juszczyk.

LKS: Artur Młoczek - Łukasz Płonka, Kacper Górnioczek, Dawid Sobota, Dominik Woźnica (72. Łukasz Bujoczek), Mateusz Woźnica, Nikolas Tomecki, Wojciech Polok (75. Oliwier Solarz), Karol Kołodziej (65. Mariusz Kowalski), Robert Botor, Patryk Hawryłów (83. Kewin Tomecki). Trener: Ireneusz Adamczyk.