Pewna wygrana rezerw Korony. Atomowe uderzenie Forsella [WIDEO]

W meczu 22. kolejki piłkarskiej IV ligi świętokrzyskiej Korona II Kielce wygrała na własnym boisku ze Spartakusem Daleszyce 5:0.

Na początku spotkania obie drużyny oddały kilka strzałów z dystansu, jednak piłka nie trafiła do siatki. W 16. minucie meczu Dalmau wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i dał prowadzenie rezerwom Korony Kielce. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 30. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Cztery minuty później Jani Petteri Forsell zdobył gola z dystansu i było 3:0 dla gospodarzy. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

W 50. minucie czwartą bramkę dla Korony zdobył Oliver Grzelak. Gracze gospodarzy atakowali z animuszem i w 63. minucie Jan Klimek zdobył kolejną bramkę (strzał głową). Piłkarze Korony kontrolowali w pełni to spotkanie, goście w drugiej połowie nie stworzyli sobie żadnej czystej sytuacji strzeleckiej.

W następnej kolejce Korona II Kielce zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Spartakus Daleszyce będzie podejmował u siebie drużynę Hetman Włoszczowa.

Korona II Kielce jest liderem tabeli, z dorobkiem 55 punktów. Spartakus Daleszyce plasuje się na 14. miejscu w tabeli, z dorobkiem 21 punktów.

Korona II Kielce - Spartakus Daleszyce 5:0 (3:0)

Bramki: Adrian Vaquer Dalmau 16., 30., Jani Petteri Forsell 34., Oliver Grzelak 50., Jan Klimek 63.

Sędziowali: Mateusz Rodak, Dominik Wrona, Mateusz Satława (KS Kielce).

Żółte kartki: Stanislav Mokrosnop, Seweryn Sala, Irakli Meskhiia (Spartakus Daleszyce).

Korona: Konrad Forenc – Jakub Przybysławski (72. Emil Kania), Radosław Turek, Fredrik Krogstad (46. Piotr Leszczyński), Eryk Szymański (79. Wojciech Bielec), Adam Chojecki, Jani Petteri Forsell (46. Oliver Grzelak), Adam Zawierucha, Adrian Vaquer Dalmau (46. Dawid Kabat). Trener: Marek Mierzwa.

Spartakus: Artem Olekhnovych - Daniel Wołowiec, Michel Faye, Stanislav Mokrosnop (46. Kryspin Kutera), Seweryn Kaleta, Seweryn Sala (63. Rafał Kowalski), Kamil Cholewiński, Kacper Chudecki, Irakli Meskhiia (65. Artem Kozachok), Filip Ptak (65. Kacper Cedzyński), Grzegorz Kowalczyk (30. Krzysztof Capar). Trener: Janusz Cieślak.