Pniówek w końcu zwycięski [WIDEO]

W meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z Wartą Gorzów Wielkopolski 2:1.

Już w pierwszej minucie meczu gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak w zamieszaniu podbramkowym lepiej zachowali się obrońcy gości. W 7. minucie gracz Pniówka uderzał głową, a piłka minimalnie minęła słupek. W 44. minucie Igor Lewandowski pięknym strzałem z dystansu dał prowadzenie gościom.

Pierwsze minuty drugiej połowy przyniosły groźne sytuacje pod bramką Warty, jednak bramka nie padła. Gospodarze wyrównali stan spotkania w 64. minucie. Dobre zgranie głową wykorzystał Oskar Skrzyniarz i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 88. minucie gry instynkt strzelecki wykorzystał napastnik Pniówka Dawid Hanzel i strzałem głową doprowadził do wyniku 2:1. W doliczonym czasie gry Michał Płowucha (Pniówek-74 Pawłowice) przerwał groźną akcję gości i otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze, a Warta Gorzów Wielkopolski będzie podejmowała u siebie Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice zajmuje 7. miejsce w tabeli, z dorobkiem 37 punktów, a Warta Gorzów Wielkopolski plasuje się na 16. miejscu i zdobyła 27 punktów.

Pniówek-74 Pawłowice - Warta Gorzów Wielkopolski 2:1 (0:1)

Bramki: Oskar Skrzyniarz 64., Dawid Hanzel 88. - Igor Lewandowski 44.

Sędziowali: Grzegorz Jabłoński, Arkadiusz Kmak, Łukasz Szymczyk (Małopolski ZPN).

Żółte kartki: Oskar Skrzyniarz, Przemysław Szkatuła (Pniówek-74 Pawłowice) - Maksymilian Trepczyński, Piotr Majerczyk (Warta Gorzów Wielkopolski).

Czerwona kartka: Michał Płowucha (Pniówek-74 Pawłowice).

Pniówek: Patryk Zapała - Dominik Budzik, Dawid Ciszewski (46. Kamil Herman), Dawid Hanzel, Filip Lachendro (46. Jakub Kasperowicz), Michał Płowucha, Szymon Sobierajewicz, Mateusz Szatkowski (68. Damian Warnecki), Przemysław Szkatuła, Piotr Topolewski (46. Oskar Skrzyniarz), Dawid Weis (89. Kamil Glenc). Trener: Kamil Rakoczy.

Warta: Łukasz Wiśniewski - Adrian Bielawski, Borys Borek (59. Shuto Nakano), Igor Chiperi (59. Igor Stańczak), Karol Gardzielewicz, Igor Lewandowski (85. Tymur Chepovoi), Piotr Majerczyk, Adrian Marchel, Krystian Rybicki, Maksymilian Trepczyński, Dominik Winkel (72. Maksymilian Hrabski). Trener: Sebastian Fabiański.