Przykra niespodzianka dla Sparty i spektakularny gol [WIDEO]

W meczu 22. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Unia Rędziny wygrała na własnym boisku ze Spartą Katowice 3:1.

W 25. minucie spotkania gospodarze stworzyli pierwszą groźną sytuację i od razu wyszli na prowadzenie. Dawid Niedbała wykorzystał dobre zgranie głową i z bliska umieścił piłkę w siatce. W 39. minucie Aleksander Januszkiewicz przeprowadził ładną indywidualną akcję przy linii pola karnego i zdobył gola wyrównującego.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy na boisku działo się niewiele. W 76. minucie groźnie zaatakowała Sparta, jednak Artur Kowalczyk był na posterunku. Dwie minuty później było 2:1 dla Unii. Marcel Przygodzki otrzymał prostopadłą piłkę na wolne pole i pokonał Bartosza Kucharskiego mocnym strzałem w długi róg. W 84. minucie Piotr Andrzejewski strzelił bramkę prawie z połowy boiska i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:1. Minutę później goście zdobyli gola, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną. Ostatecznie to gospodarze sprawili niespodziankę i zgarnęli trzy punkty.

W następnej kolejce Unia Rędziny zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie Piast II Gliwice.

Unia Rędziny zajmuje 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem 20 punktów, a Sparta Katowice plasuje się na 3. miejscu i zdobyła 39 punktów.

Unia Rędziny - Sparta Katowice 3:1 (1:1)

Bramki: Dawid Niedbała 25., Marcel Przygodzki 78., Piotr Andrzejewski 84. - Aleksander Januszkiewicz 39.

Sędziowali: Sławomir Smaczny, Szymon Janicki, Kamil Szeląg (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Kirill Levchenko, Tymoteusz Trzepizur, Arkadiusz Porochnicki, Krystian Kotarski, Marcel Nurek (Unia Rędziny) - Bartosz Kucharski, Aleksander Januszkiewicz (Sparta Katowice).

Czerwona kartka: Krystian Kotarski (Unia Rędziny - trener).

Unia: Artur Kowalczyk - Dawid Błasik (72. Piotr Andrzejewski), Piotr Góralczyk, Kacper Kotala (78. Adrian Żabik), Kirill Levchenko (46. Mikołaj Kempa), Dawid Niedbała, Marcel Nurek (86. Igor Wełgowiec), Arkadiusz Porochnicki, Mariusz Przybylski (46. Jakub Rumin), Marcel Przygodzki, Tymoteusz Trzepizur. Trener: Krystian Kotarski.

Sparta: Bartosz Kucharski - Kamil Bętkowski (51. Igor Buchta), Grzegorz Goncerz (60. Filip Bożek), Aleksander Januszkiewicz, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Marcin Przybylski, Bartosz Sobotka, Bartosz Szary (65. Bartosz Chwila), Camilo Torres, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.