Remis po sąsiedzku [WIDEO]

W meczu 22. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice zremisował na własnym boisku z Unią Turza Śląska 1:1.

W 19. minucie goście wykonywali rzut rożny i po dośrodkowaniu pierwszą bramkę w meczu zdobył Piotr Strączek. W kolejnych minutach piłkarze Unii stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak Patryk Zapała spisywał się bez zarzutu. W 41. minucie Dawid Hanzel wykorzystał rzut karny i wyrównał stan meczu.

W drugiej części spotkania więcej sytuacji bramkowych stworzyli gracze Pniówka, jednak gole nie padły. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał gracz gospodarzy, Kamil Herman (dwie żółte kartki).

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z drużyną LZS Starowice Dolne, a Unia Turza Śląska będzie podejmowała u siebie (mecz w Wodzisławiu Śląskim) Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli, z dorobkiem 31 punktów. Unia Turza Śląska zajmuje 14. miejsce, z dorobkiem 24 punktów.

Pniówek-74 Pawłowice - Unia Turza Śląska 1:1 (1:1)

Bramki: Dawid Hanzel 41. - Piotr Strączek 19.

Sędziowali: Mariusz Goriwoda, Bartosz Słysz, Bartłomiej Górnik (Śląski Związek Piłki Nożnej).

Żółte kartki: Patryk Zapała, Kamil Herman (Pniówek-74 Pawłowice) - Wojciech Orzeł, Michał Gałecki, Bartosz Szelong (Unia Turza Śląska).

Czerwona kartka: Kamil Herman (Pniówek-74 Pawłowice).

Pniówek: Patryk Zapała - Dominik Budzik, Michał Płowucha, Kamil Szymura, Daniel Zieliński (46. Przemysław Szkatuła), Damian Warnecki, Jakub Kasperowicz (74. Dawid Morcinek), Oskar Skrzyniarz (46. Piotr Trąd), Kamil Herman, Dawid Weis (86. Yaroslav Baranskyi), Dawid Hanzel. Trener: Aleksander Mużyłowski.

Unia: Marcin Musioł - Dominik Klimkiewicz (90. Mateusz Cywka), Wojciech Orzeł, Marcel Wramba, Mateusz Bodzioch, Przemysław Brychlik (63. Sławomir Musiolik), Natan Wysiński (72. Jakub Kuczera), Aboubacar Conde (46. Michał Gałecki), Patryk Witkowski, Piotr Groborz (90. Michał Mazur), Piotr Strączek. Trener: Dariusz Kłus.