Remis w Zawadzie Książęcej [WIDEO]

W meczu 19. kolejki piłkarskiej klasy B (grupa Racibórz) Zgoda Zawada Książęca zremisowała na własnym boisku z drużyną LKS Brzezie 2:2.

Gospodarze już w 23. sekundzie spotkania mogli objąć prowadzenie, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka. W kolejnych minutach goście dwa razy zagrozili bramkarzowi Zgody, jednak i tym razem piłka nie trafiła do siatki. W 22. minucie meczu gospodarzy uratowała poprzeczka. W 37. minucie Marek Kurzydym wykorzystał błąd obrońcy gości i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1:0. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

W 56. minucie LKS Brzezie doprowadził do wyrównania. Sebastian Sekuła pewnie wykorzystał rzut karny. W 73. minucie Janusz Tomala ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie uderzył piłkę głową i było 2:1. Pięć minut później powinno być 3:1 dla gospodarzy, jednak zmarnowali sytuację stuprocentową. W 88. minucie goście wyrównali stan meczu na 2:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola głową zdobył Szymon Tyrała. Jeszcze w doliczonym czasie gry obie drużyny stworzyły po jednej klarownej sytuacji, jednak więcej bramek nie padło.

W następnej kolejce Zgoda Zawada Książęca zagra na wyjeździe z Naprzodem Borucin, a LKS Brzezie będzie podejmował u siebie rezerwy Czarnych Gorzyce. Zgoda Zawada Książęca zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów, a LKS Brzezie plasuje się na 15. miejscu, z dorobkiem 16 punktów.

Zgoda Zawada Książęca - LKS Brzezie 2:2 (1:0)

Bramki: Marek Kurzydym 37., Janusz Tomala 73. - Sebastian Sekuła 56., Szymon Tyrała 88.

Sędziowali: Marek Nowakowski, Leszek Węglorz, Antoni Krybus (KS Racibórz).

Żółte kartki: Szymon Ryszka, Maksym Deineko (Zgoda Zawada Książęca).

Zgoda: Rafał Skatuła - Paweł Kołodziej (80. Adam Nowak), Martin Langosz (46. Maksym Deineko), Fabian Badura, Marek Kurzydym, Szymon Ryszka, Kamil Świerczek, Dawid Gomółka (69. Marcin Łowicki), Robert Kurzeja, Sebastian Datko, Janusz Tomala (83. Krzysztof Porwoł). Trener: Janusz Tomala.

LKS: Kamil Grycman - Adrian Gatnar, Daniel Karabanowicz (38. Mikołaj Niestrój), Filip Radoń (80. Kamil Godoj), Sebastian Sekuła, Jakub Franiczek (65. Łukasz Koczy), Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Bajer, Szymon Kowacz (60. Szymon Tyrała), Jakub Niedbała (90. Filip Myszogląd), Dawid Starok. Trener: Łukasz Pachucki.