Sparta Katowice nadal bez porażki na wiosnę [WIDEO]

W meczu 21. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice wygrała na własnym boisku z Ruchem Radzionków 2:1.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyła drużyna Sparty. Jednak strzał z rzutu wolnego obronił Rafał Strzelczyk. W 30. minucie goście przeprowadzili akcję bramkową. Kacper Sadlak wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i z bliskiej odległości umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Bartosza Kucharskiego. Więcej bramek w tej części gry nie padło.

Już w 53. minucie doszło do wyrównania. Paweł Mazurek wykorzystał błąd bramkarza gości i z bliska umieścił piłkę w siatce. W 61. minucie Ruch przeprowadził groźną kontrę, jednak bramkarz Sparty był na posterunku. Sparta Katowice groźnie atakowała i przyniosło to efekt w 79. minucie gry. Sprytem w polu karnym popisał się Bartłomiej Kędzierski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. W 90. minucie gry goście zmarnowali idealną sytuację na 2:2. Zawodnik Ruchu będąc na trzecim metrze przed bramką, przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z Unią Rędziny, a Ruch Radzionków będzie podejmował u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice zajmuje 3. miejsce w tabeli, z dorobkiem 39 punktów, a Ruch Radzionków plasuje się na 6. miejscu i zdobył 32 punkty.

Sparta Katowice - Ruch Radzionków 2:1 (0:1)

Bramki: Paweł Mazurek 53., Bartłomiej Kędzierski 79. - Kacper Sadlak 30.

Sędziowali: Przemysław Wadas, Tomasz Ryguła, Rafał Kalinowski (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Bartłomiej Kędzierski, Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek (Sparta Katowice) - Miłosz Ćwielong, Piotr Kwaśniewski, Bartłomiej Gwiaździński (Ruch Radzionków).

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Chwila, Grzegorz Goncerz (77. Igor Buchta), Bartłomiej Kędzierski (81. Filip Bożek), Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek, Marcin Przybylski (66. Aleksander Januszkiewicz), Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Camilo Torres Cifuentes (90. Kamil Bętkowski), Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.

Ruch: Rafał Strzelczyk - Miłosz Ćwielong, Bartłomiej Gwiaździński, Tomasz Harmata, Marcin Kowalski (58. Kamil Kopeć), Piotr Kwaśniewski, Szymon Matysek, Rafał Otwinowski, Kacper Sadlak (58. Szymon Turczyn), Szymon Siwy (64. Kacper Zalewski), Michał Szromek (73. Mikołaj Duda). Trener: Marcin Trzcionka.