Sparta z kompletem zwycięstw na wiosnę [WIDEO]

W meczu 18. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Unia Dąbrowa Górnicza przegrała na własnym boisku ze Spartą Katowice 0:3.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze wywalczyli rzut wolny z bliskiej odległości, jednak bramkarz gości był na posterunku. W 36. minucie gry Unia nie wykorzystała kolejnej dogodnej sytuacji bramkowej. Zemściło się to minutę później, kiedy Mateusz Mazurek po ładnej indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. W 42. minucie było 2:0 dla Sparty Katowice, a pewnym egzekutorem rzutu karnego został Grzegorz Goncerz.

W 60. minucie meczu goście zdobyli trzecią bramkę. Paweł Mazurek zaskoczył bramkarza delikatnym lobem i piłka trafiła do siatki. Pięć minut później Unia była bliska zdobycia gola, jednak Bartosz Kucharski obronił sytuację sam na sam. Ostatecznie Sparta wygrała pewnie i zdobyła cenne trzy punkty.

W następnej kolejce Unia Dąbrowa Górnicza zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie MKS Myszków.

Unia Dąbrowa Górnicza zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli, z dorobkiem 34 punktów. Sparta Katowice zajmuje 4. miejsce i zdobyła 32 punkty.

Unia Dąbrowa Górnicza - Sparta Katowice 0:3 (0:2)

Bramki: Mateusz Mazurek 37., Grzegorz Goncerz 42., Paweł Mazurek 60.

Sędziowali: Sławomir Smaczny, Szymon Janicki, Adrian Froehlich (KS Bytom).

Żółte kartki: Krzysztof Bąk (Unia Dąbrowa Górnicza) - Kamil Łączek, Bartosz Sobotka, Paweł Mazurek, Aleksander Januszkiewicz (Sparta Katowice).

Unia: Aleksander Weber - Krzysztof Bąk (75. Łukasz Szczurek), Szymon Gemborys, Jakub Hat, Kacper Janus (46. Szymon Siemaszko), Mateusz Kozłowski (70. Sebastian Stefański), Igor Krzykowski, Marcin Mączka, Józef Misztal (57. Antoni Turczyński), Marcin Sierczyński, Daniel Warzycki (46. Radosław Syguła). Trener: Wojciech Białek.

Sparta: Bartosz Kucharski - Grzegorz Goncerz (77. Igor Buchta), Bartłomiej Kędzierski, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek (84. Kamil Bętkowski), Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek, Marcin Przybylski (77. Aleksander Januszkiewicz), Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Mateusz Wawoczny (84. Bartosz Chwila). Trener: Damian Mikołowicz.