Unia Turza Śląska z awansem do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski [WIDEO]

Unia Turza Śląska awansowała do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski (Śląski ZPN) wygrywając na wyjeździe z drużyną ROW 1964 Rybnik. O wyniku zadecydował konkurs rzutów karnych, a w regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

W 13. minucie goście stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację strzelecką. Jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zabrakło skuteczności. W 23. minucie Unia wyszła na prowadzenie. Michał Mazur pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wyrównali stan meczu. W 34. minucie Jakub Koseła wykończył kombinacyjną akcję i dał radość kibicom ROW-u. Więcej bramek w tej części gry nie padło.

W 58. minucie goście przeprowadzili groźną kontrę, jednak piłka przeleciała obok lewego słupka bramki. W 64. minucie Dominik Klimkiewicz zdecydował się na strzał z dystansu i trafił do siatki gospodarzy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gości, sędzia podyktował rzut karny dla graczy z Rybnika. W 96. minucie gry Jan Janik pewnym strzałem wyrównał stan meczu na 2:2.

O awansie do dalszej fazy rozgrywek zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Turzy Śląskiej. Ostatecznie Unia wygrała serię jedenastek 4:3.

Mecze ćwierćfinałowe zostały zaplanowane na 7 maja, a losowanie par odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 16:00. W ćwierćfinale zagrają: Unia Turza Śląska i LKS Goczałkowice-Zdrój (3 liga), Orzeł Łękawica, Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Zagłębie II Sosnowiec, Drama Zbrosławice (4 liga), Beskid Skoczów i Unia Kalety (klasa okręgowa).

ROW 1964 Rybnik - Unia Turza Śląska 2:2 (1:1) 3:4 p.k.

Bramki: Jakub Koseła 34., Jan Janik 96. - Michał Mazur 23., Dominik Klimkiewicz 64.

Karne: Jan Janik, Szymon Balcer, Jakub Koseła - Wojciech Orzeł, Dominik Klimkiewicz, Mateusz Cywka, Piotr Strączek.

Sędziowali: Mateusz Długosz, Łukasz Glądys, Kamil Więcek (KS Bielsko-Biała).

Żółte kartki: David Ubong James, Kasjan Szewieczek (ROW 1964 Rybnik) - Wojciech Wenglorz, Aboubacar Conde, Jakub Zawierucha, Bartosz Chęciński (Unia Turza Śląska).

ROW: Karol Szymecki – Kacper Piekarski, Jan Janik, Szymon Balcer, Fabian Włodarczyk, Paweł Chłodek, Jakub Dankowski (83. Szczepan Pacia), Jakub Koseła, David Ubong James, Kamil Sikora, Salvador Pryka (77. Kasjan Szewieczek). Trener: Dawid Jóźwiak.

Unia: Bartosz Szelong – Michał Szymała, Wojciech Orzeł, Oskar Wala, Wojciech Wenglorz (46. Dominik Klimkiewicz), Jakub Zawierucha, Aboubacar Conde (63. Bartosz Chęciński), Michał Mazur (85. Mateusz Cywka), Patryk Witkowski (74. Piotr Groborz), Sławomir Musiolik (46. Natan Wysiński), Przemysław Brychlik (46. Piotr Strączek). Trener: Dariusz Kłus.