Błyskawica Drogomyśl w 4 lidze!

To była kluczowa kolejka dla ostatecznych rozstrzygnięć w skoczowsko-żywieckiej klasie okręgowej. W meczu 30. kolejki lider tabeli - LKS Błyskawica Drogomyśl podejmował na swoim stadionie w derbach gminy Strumień dużo niżej notowaną Wisłę Strumień.

Stawką był awans do 4 ligi drużyny z Drogomyśla. Lokalny rywal chciał jej w tym przeszkodzić, bo w przypadku straty punktów przez Błyskawicę i wygranej Tempa Puńców w wyjazdowym meczu z Sołą Rajcza, to Tempo mogło świętować awans. Tak się jednak nie stało, bo Błyskawica wysoko pokonała Wisłę 4:0, a Tempo tylko zremisowało z Sołą 3:3. Wróćmy jednak do meczu. Ten rozpoczął się od kilku niecelnych strzałów gospodarzy. W końcu w 21. minucie do piłki odbijającej się w polu karnym dopadł Krzysztof Koczur i wpakował piłkę do bramki. Wisła odpowiedziała strzałem, który trafił w poprzeczkę. Do przerwy mieliśmy skromne prowadzenie Błyskawicy 1:0. Wisła próbowała wyrównać, ale to gospodarze strzelili swoją drugą bramkę. Piłkę do siatki posłał Daniel Krzempek, który po przerwie pojawił się na boisku. Ten sam zawodnik trzy minuty później został obłużony piękną asystą i zdobył swoją drugą bramkę. 3:0 na kwadrans przed końcem dawał już dużą pewność tego, że Błyskawica wygra derby i przypieczętuje awans do 4 ligi. Trzy stracone gole to nie koniec złych wiadomości dla Wisły. Na 6 minut przed końcem z boiska wyrzuony został Marcin Niebisz, który zdaniem sędziego w parterze uderzył rywala. Mecz zakończył się kontrą w ostatniej minucie. Błyskawica wyszła "trzech na jednego", a Marcin Jasiński sam postanowił zakończyć to strzałem i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0. Po meczu w ruch poszły szampany, a w Drogomyślu rozległy się śpiewy "Awans jest nasz". Błyskawica Drogomyśl wygrała skoczowsko-żywiecką okręgówkę gromadząc 78 punktów. Na drugim miejscu rywalizację zakończyło Tempo Puńców (74 pkt.). Wisła Strumień zajęła ostatecznie 13. miejsce. Zespół z Drogomyśla dołączył do grona beniaminków sezonu 2022/23, którzy zagrają w dwóch grupach 4 ligi, a są to: Drama Zbrosławice, Victoria Częstochowa, Unia Racibórz, Zagłębie II Sosnowiec i MKS Lędziny.

LKS Błyskawica Drogomyśl - Wisła Strumień 4:0 (1:0)
Krzysztof Koczur 21., Daniel Krzempek 70., 73., Marcin Jasiński 90.

Żółte kartki: Alan Pastuszak, Błażej Bawoł (obaj Błyskawica) - Artur Miły, Szymon Wojtek (obaj Wisła)

Czerwona kartka: Marcin Niebisz (84., Wisła)

Błyskawica Drogomyśl: Krzysztof Michałowski - Marcin Jasiński, Błażej Bawoł, Mariusz Saltarius, Marcin Wysiński (62. Patryk Ułasewicz), Damian Król (58. Mateusz Bawoł), Sebastian Rychlik (68. Dawid Wałaski), Bartosz Szołtys, Bartłomiej Szołtys (70. Patryk Szołtys), Alan Pastuszak (46. Daniel Krzempek), Krzysztof Koczur. Trener: Krystian Papatanasiu.

Wisła Strumień: Bartosz Grabowski - Bartłomiej Siciński, Marcin Urbańczyk, Krystian Tekla, Sławomir Waleczek (65. Jakub Rakus), Kamil Tekla, Damian Zyzak, Marcin Niebisz, Szymon Wojtek, Jakub Puzoń, Artur Miły. Trener: Szymon Stawowy.