Loading...

Błyskawica poraziła Unię z Turzy Śląskiej [SKRÓT MECZU]

W sobotę w Drogomyślu wielki moment w historii klubu, bo do tej pory żadna drużyna z gminy Strumień nie grała na poziomie 4 ligi. Zadebiutowała w niej Błyskawica Drogomyśl, która już na początek dostała bardzo wymagającego przeciwnika - jednego z faworytów ligi - Unię Turza Śląska.

Przewaga ekipy z Turzy Śląskiej nie podlegała dyskusji. Już od pierwszych minut widać było kto tu jest faworytem. Mocno mógł rozpocząć Wojciech Orzeł, ale zamiast do bramki to trafił w słupek. Przed przerwą groźniejsza była Unia, ale żadna z drużyn nie posłała piłki do bramki. W drugiej połowie obie drużyny zagrażały, ale dobrze bronili Zapała i Musioł. Następnie sytuację stuprocentową zmarnował Kamil Kucharski i to musiało się zemścić. Błyskawica jeszcze raz zaatakowała i na raty piłkę ostatecznie do siatki głową wpakował Dominik Szczęch, który jeszcze do niedawna bronił barw GKS-u Jastrzębie, grającego wówczas w 1 lidze. Turzanie nie zdołali przez ostatni kwadrans wyrównać i sensacyjnie 3 punkty trafiły na konto beniaminka z Drogomyśla. Błyskawica ligę zaczyna od 6. miejsca w tabeli, a Unia plasuje się na miejscu 13. Za tydzień Turzanie podejmą u siebie LKS Czaniec (4. miejsce), a Błyskawica Drogomyśl pojedzie do Czechowic-Dziedzic.

Błyskawica Drogomyśl - Unia Turza Śląska 1:0 (0:0)

Dominik Szczęch 76.

Żółte kartki: Patryk Ułasewicz, Sebastian Rychlik, Krzysztof Koczur, Mariusz Saltarius (wszyscy Błyskawica) - Arkadiusz Woś, Paweł Staniczek, Kamil Kucharski, Piotr Glenc (wszyscy Unia Turza).

Błyskawica Drogomyśl: Patryk Zapała - Marcin Jasiński, Błażej Bawoł, Mariusz Saltarius, Patryk Ułasewicz, Bartłomiej Szołtys (81. Bartosz Szołtys), Sebastian Rychlik (76. Patryk Szołtys), Damian Król, Dominik Szczęch, Alan Pastuszak (67. Daniel Krzempek), Krzysztof Koczur. Trener: Krystian Papatanasiu.

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł - Wojciech Orzeł, Paweł Staniczek, Michał Mazur, Kamil Kucharski, Patryk Witkowski, Mateusz Danieluk, Szymon Jary, Piotr Glenc, Mariusz Wanglorz (61. Dawid Pawlusiński), Arkadiusz Woś (72. Michał Rycka). Trener: Marek Hanzel.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI