Błyskawica uderzyła w Racibórz [SKRÓT MECZU]

W meczu 5. kolejki 4 ligi (grupa śląska II) w Drogomyślu doszło do spotkania dwóch beniaminków na tym poziomie rozgrywkowym. Tamtejsza Błyskawica zmierzyła się z Unią Racibórz.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęli przyjezdni. Unia Racibórz już w 2. minucie objęła prowadzenie po golu Kamila Szlufarskiego. Raciborzanie mieli okazje do podwyższenia rezultatu, ale to Błyskawica strzeliła po rzucie rożnym wyrównującego gola. Strzałem głową piłkę do bramki wpakował Mariusz Saltarius. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie powtórka z pierwszej połowy. Znów rzut rożny i tym razem gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Mateusza Wowry. Kolejny gol dla Błyskawicy padł po rzucie z autu. Piłka wyrzucona z linii autowej trafiła w Miłosza Pietrowskiego, a ten posłał ją do bramki. Kolejne gole padły w ciągu kilku minut po dwóch kontrach. Obie skutecznie wykończył Dominik Szczęch. Piłkarze z Drogomyśla wpakowali rywalom 4 gole w ciągu 16 minut i wygrali mecz aż 5:1. Błyskawica zajmuje tym samym 5. miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie. Unia Racibórz jest 11. i ma na koncie 6 oczek. W 6. kolejce do Raciborza na starcie z Unią przyjedzie LKS Czaniec (7. miejsce), a Błyskawica pojedzie na bardzo trudny mecz do zajmującego trzecie miejsce w tabeli - Podbeskidzia II Bielsko-Biała.

LKS Błyskawica Drogomyśl - Unia Racibórz 5:1 (1:1)

Mariusz Saltarius 27., Mateusz Wowra 59., Miłosz Pietrowski 66.-sam., Dominik Szczęch 72., 75. - Kamil Szlufarski 2.

Żółte kartki: Sebastian Rychlik (Błyskawica Drogomyśl) - Paweł Stępiński (Unia Racibórz).

Sędziowali: Adam Jakubczyk, Tomasz Protasiuk, Krzysztof Sikora (Podokręg Katowice).

Błyskawica Drogomyśl: Patryk Zapała - Marcin Jasiński (46. Mateusz Bawoł), Mateusz Wowra, Marcin Wysiński (55. Patryk Ułasewicz), Mariusz Saltarius, Sebastian Rychlik (75. Dominik Loska), Damian Król, Dominik Szczęch, Daniel Krzempek (60. Alan Pastuszak), Bartłomiej Szołtys (80. Patryk Szołtys), Krzysztof Koczur. Trener: Krystian Papatanasiu.

Unia Racibórz: Błażej Byczek - Kamil Duda, Patryk Goły (75. Adrian Kuczera), Fabian Kaczor, Dawid Migus, Miłosz Pietrowski, Paweł Stępiński, Kamil Szlufarski, Gabriel Szotek (70. Zaza Sabiashvili), Paweł Woniakowski (78. Viktor Prykhodko), Dawid Plizga (82. Vasya Vahin). Trener: Dawid Plizga.