Loading...

Buk za twardy dla Pawłowa [SKRÓT MECZU]

W 7. kolejce raciborskiej A klasy spotkało się dwóch sąsiadów z ligowej tabeli. Faworyzowany Pawłów podejmował Buk Rudy.

O tym jak trudno wywiązać się z roli faworyta, piłkarze z Pawłowa dowiedzieli się w pierwszych 30 minutach gry. Zawodnicy z Rud zdominowali gospodarzy i już po 10 minutach wykorzystując błąd obrony Tomasz Bok dał prowadzenie Rudom. Horror dla miejscowych rozegrał się kwadrans później. W ciągu dwóch minut, najpierw piłkę do bramki posłał Adam Tworuszka, a po chwili pięknie wycelował Mario Jendryka i mieliśmy 3:0 dla gości. Już po pół godzinie gry trener gospodarzy Maciej Kozicki dokonał dwóch korekt w składzie, bo nie można było być zadowolonym z tego co pokazują miejscowi. Przed przerwą udało się strzelić pierwszą bramkę i po precyzyjnym strzale Kevina Gawlika Rudy prowadziły już tylko 3:1. W drugiej połowie Pawłów starał się odrobić straty, ale częściowo udało się to dopiero na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Dośrodkowanie, które finalnie skończyło się golem dało wynik 2:3, a na listę strzelców zapisano Bartosza Trębacza. Pawłów był bliski wyrównania, ale decydujący cios zadał Daniel Duda w doliczonym czasie gry korzystając z asysty bramkarza Pawłowa. Nieporadnie próbujący łapać piłkę Robert Mizioch przyczynił się do bramki na 4:2 dla Rud. Zwycięstwo Buku pozwoliło ekipie z Rud awansować na 10. miejsce w tabeli (9 pkt.). Pawłów jest na miejscu 11. (7 pkt.). W kolejnym meczu Rudy zmierzą się u siebie z Markowicami (12. miejsce), a Pawłów pojedzie po punkty do Lysek (13. miejsce).

LKS Pawłów - Buk Rudy 2:4 (1:3)

Kevin Gawlik 42., Bartosz Trębacz 75. - Tomasz Bok 10., Adam Tworuszka 24., Mario Jendryka 25., Daniel Duda 90.+5.

Żółte kartki: Szymon Uwara (Rudy)

Sędziowali: Sebastian Stopa, Dariusz Podlasek, Zbigniew Matysiak (Podokręg Racibórz)

LKS Pawłów: Robert Mizioch - Niko Gawlik, Kevin Gawlik, Maciej Pendzich (30. Mateusz Pientka), Aleksander Herud (30. Sebastian Kapinos), Przemysław Ekiert, Maciej Jędrzejewski, Bartosz Trębacz, Marcin Stasiowski, Paweł Karczewski (86. Artur Schmidt), Bogusław Sobek. Trener: Maciej Kozicki.

Buk Rudy: Piotr Czempik - Michał Wilczek (90. Daniel Duda), Michał Węglorz, Tomasz Bok, Szymon Uwara, Jakub Tomala (88. Patryk Hamiga), Dominik Szymura, Przemysław Nagrodzki, Adam Tworuszka, Mario Jendryka (80. Patryk Konieczny), Kacper Grabowicz (60. Tomasz Kufieta). Trener: Michał Wilczek.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI