Czaniec z kompletem w Drogomyślu [SKRÓT MECZU]

W meczu 10. kolejki grupy II śląskiej IV ligi, Błyskawica Drogomyśl zmierzyła się na swoim stadionie z LKS-em Czaniec.

Od pierwszych minut to goście z Czańca byli groźniejsi. W bramce czujny był jednak bramkarz Błyskawicy Patryk Zapała, który najpierw obronił strzał z pola karnego, a następnie nie dał siebie pokonać z rzutu karnego. Czaniec co chwilę ostrzeliwał bramkę gospodarzy, aż w końcu pięknym strzałem Zapałę pokonał Rafał Hałat. Do przerwy niezagrożony niczym Czaniec prowadził 1:0. Błyskawica w drugiej połowie grała nieco lepiej, ale to Czaniec strzelił drugiego gola. Na szczęście dla gospodarzy sędziowie bramki nie uznali - był spalony. Błyskawica wzięła się ostro do roboty, ale miała konkretnego pecha. Piłka w dwóch akcjach w krótkim czasie odbiła poprzeczkę. Wyrównanie było blisko, ale ostatecznie Czaniec dowiózł do końca jednobramkowe prowadzenie. 3 punkty pojechały do Czańca, który tym samym zrównał się punktami w tabeli z Błyskawicą. Obie drużyny mają po 13 oczek w tabeli. Błyskawica jest na miejscu 9., a Czaniec na pozycji nr 7. W kolejnym meczu Czaniec podejmie u siebie MKS Lędziny (14. miejsce), a Błyskawica Drogomyśl pojedzie do Landka, aby zmierzyć się ze Spójnią (11. miejsce).

Błyskawica Drogomyśl - LKS Czaniec 0:1 (0:1)

Rafał Hałat 32.

Żółte kartki: Błażej Bawoł, Daniel Krzempek, Patryk Szołtys (wszyscy Błyskawica) - Patryk Świniański, Sebastian Wiśniowski (obaj Czaniec).

Sędziowali: Jacek Bielecki, Rafał Kalinowski, Norbert Bąk (Podokręg Tychy)

Błyskawica Drogomyśl: Patryk Zapała - Marcin Jasiński, Marcin Wysiński (82. Patryk Szołtys), Mariusz Saltarius, Dawid Wałaski, Mateusz Bawoł, Krzysztof Koczur, Damian Król (75. Mateusz Wowra), Bartosz Szołtys (46. Alan Pastuszak), Daniel Krzempek (46. Bartłomiej Szołtys), Błażej Bawoł. Trener: Krystian Papatanasiu.

LKS Czaniec: Patryk Kierlin - Oleksandr Apanchuk, Bartłomiej Borak, Seweryn Pielichowski, Maciej Felsch, Filip Handy, Rafał Hałat (90.+3. Kacper Mrowiec), Andrii Apanchuk, Wojciech Stańczak (60. Sebastian Wiśniowski), Patryk Świniański, Daniel Stwora. Trener: Szymon Waligóra.