Loading...

Cztery bramki w hicie raciborsko-rybnickiej okręgówki [ZDJĘCIA, RELACJA]

22 kwietnia w słoneczne sobotnie popołudnie na stadionie w Nędzy rozegrano hit raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej. W ramach 21. kolejki doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn, czyli miejscowego LKS-u 1908 Nędza i LKS-u Krzyżanowice.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego tego dnia wiernego kibica i działacza Piotra Kalusa. Od pierwszych minut przeważała drużyna gospodarzy, co zaskutkowało prowadzeniem w meczu. W 15 minucie piłkę do bramki głową posłał Bartosz Popow. Po chwili mogło być 1:1, ale w doskonałej sytuacji spudłował Tobiasz Wodecki.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką za komentarze trenera Nędzy Mirosława Pniewskiego. Arbiter po chwili usłyszał jeszcze raz słowa w swoim kierunku i postanowił wyciągnąć czerwoną kartkę i usunąć szkoleniowca ze strefy. Na nic były tłumaczenia, że te słowa wypowiedział kibic znajdujący się za płotem przy ławce rezerwowych. W tym samym momencie Krzyżanowice miały rzut wolny, który na bramkę zamienił Patryk Antończak. Piłka zanim trafiła do bramki odbiła się od głowy Tomasza Czernego. Mieliśmy 1 do 1. W kolejnych minutach obserwowaliśmy wyrównane spotkanie i na przerwę obie drużyny schodziły przy remisowym rezultacie.

Od 53. minuty Krzyżanowice grały w dziesięciu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Kamil Kostecki. W obu przypadkach były to napomnienia za faule. Gra się zaostrzyła, a sędzia pokazał kilka żółtych kartek. W 71. minucie rzut wolny wykonywali gospodarze, piłkę która trafiła w pole karne do bramki skierował Adrian Kamczyk notując tym samym gola samobójczego. Gospodarze wyszli zatem na prowadzenie 2:1.

Sześć minut przed końcem meczu rzut wolny wykonywali goście. Pięknym strzałem popisał się Kacper Owczarczyk i tym samym Krzyżanowice doprowadziły do remisu 2:2. Koniec meczu był niezwykle emocjonujący. Sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Mariusza Frydryka w doliczonym czasie gry dopatrując się spalonego. Po chwili Nędza nie strzeliła gola w zamieszaniu podbramkowym. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Wywalczony punkt pozwala Krzyżanowicom prowadzić w tabeli z 47 oczkami na koncie. Drugi jest Tworków mający 46 punktów, a Nędza z wynikiem 45 punktów jest trzecia.

LKS 1908 Nędza - LKS Krzyżanowice 2:2 (1:1)

Bartosz Popow 15., Adrian Kamczyk 71.-sam. - Patryk Antończak 27., Kacper Owczarczyk 84.

Żółte kartki: Tomasz Wardęga, Eliasz Rudek, Krzysztof Kałus, Michał Grzesik, Michał Fojcik, Mirosław Pniewski /trener/ (wszyscy LKS 1908 Nędza - Tomasz Wyrobek, Kamil Kostecki (obaj LKS Krzyżanowice)

Czerwone kartki: Mirosław Pniewski /trener/ (27., LKS 1908 Nędza) - Kamil Kostecki (53., LKS Krzyżanowice)

LKS 1908 Nędza: Burdzy - Wardęga (84. Szuba), Czerny, Paskuda, Lukoszek, Fojcik, Grzesik, Rudek (60. Kałus), Cichecki, Popow (75. Frydryk), Stawinoga (56. Wróbel). Trener: Mirosław Pniewski.

LKS Krzyżanowice: Kuhn - Skrenik, Musioł, Kamczyk, Wyrobek, Czech, Kostecki, Owczarczyk (90. Bugla), Mańka (75. Sikora), Wodecki, Antończak. Trener: Dariusz Pawlusiński.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI