Cztery gole w meczu młodzików przy Srebrnej

W meczu 6. kolejki III Ligi Wojewódzkiej D2 Młodzików "WLMM 2010 Rybnik Wiosna" Gr. 3, Unia Racibórz przegrała na swoim stadionie z GKS-em Jastrzębie 1:3.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy za sprawą Mateusz Bobera objęli prowadzenie. Unici próbowali zremisować, ale na ich przeszkodzie stała poprzeczka, albo świetnie dysponowany bramkarz GKS. Do przerwy mieliśmy jednobramkowe prowadzenie jastrzębian. Zaraz po przerwie mieliśmy spory błąd po stronie sędziego, który nie zauważył, że bramkarz Unii zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Jastrzębie w końcu strzeliło drugą bramkę, a tym razem piłkę do własnej siatki posłał Ksawery Bednarz. Samobója zaliczył także GKS, piłka po uderzeniu Kamila Kanclerza odbiła się od głowy Aleksandra Dreścika i wpadła do bramki, a więc Unia częściowo odrobiła straty. Jastrzębie podrażnione stratą gola jeszcze bardziej zaatakowało i trafiło m.in. w poprzeczkę. Gdy Unia postawiła wszystko na wagę remisu, GKS wyszedł z kontrą i gola na 3:1 zdobył Michał Machola. W tabeli prowadzi GKS Jastrzębie (15 pkt), który ma rozegranych o dwa mecze więcej niż drugi RKP SP ROW Rybnik (12 pkt). Unia Racibórz jest czwarta (6 pkt).

Unia Racibórz U12 - GKS Jastrzębie U12 1:3 (0:1)

Aleksander Dreścik 51.-sam. - Mateusz Bober 6., Ksawery Bednarz 47.-sam., Michał Machola 60.

Unia Racibórz U12: Wojciech Skrędzelewski - Kamil Kanclerz, Ksawery Bednarz, Krzysztof Rutowicz, Jakub Kuehnhardt, Kacper Dudek, Dominik Czarnecki, Bartosz Grzelak, Jakub Szymiczek, a także: Dominik Prusicki, Tobiasz Bernardt, Borys Więcek, Michał Koczwara, Tadeusz Rogowski. Trener: Krzysztof Więcek.

GKS Jastrzębie U12: Jakub Porębski - Patryk Bazan, Mateusz Bober, Karol Buchta, Aleksander Czarnuch, Aleksander Dreścik, Oskar Garbacz, Krzysztof Jedrysik, Mateusz Kokoszka, a także: Michał Machola, Dominik Marcol, Adrian Pisarczyk, Bartosz Płocidem. Trener: Piotr Paś.