Loading...

Damian Mikołowicz nowym trenerem Sparty Katowice

Czwartoligowa Sparta postawiła na Damiana Mikołowicza - ostatnio związanego z drugoligowym GKS-em Jastrzębie i występującą w klasie okręgowej - Silesią Lubomia.

Nowy szkoleniowiec zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny Sparty - Michała Chmielowskiego, który zrobił z katowickim klubem awans do 4 ligi (gr. śląska 1). Mikołowicz od dwóch lat jest związany z Akademią Sparty gdzie odpowiada za szkolenie trenerów.

Zarząd katowickiego klubu postanowił dokonać roszady w sztabie szkoleniowym nie będąc zadowolonym z wyników jakie osiągali zawodnicy Sparty.

Sparta w siedmiu ligowych meczach odniosła zaledwie trzy zwycięstwa, zanotowała jeden remis i poniosła trzy porażki. Dodając do tego odpadnięcie z regionalnego Pucharu Polski wynik jest gorzej niż przeciętny. Sądząc po tym jakie klub z Katowic wykonał transfery należy przypuszczać, że aspiracje są wyższe. Nieoficjalnie mówi się, że Sparta w ciągu najbliższych lat, a być może miesięcy będzie chciała awansować do 3 ligi. Aktualnie Sparta Katowice zajmuje siódme miejsce z 10 punktami na koncie. Do lidera - Unii Dąbrowa Górnicza traci 6 oczek.

O tym jak przygodę z katowickim klubem rozpocznie trener Damian Mikołowicz dowiemy się już w sobotnie południe, gdy jego Sparta zmierzy się w Gliwicach z Piastem II. 

fot. Sparta Katowice

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI