Loading...

Dawid Janczyk w Górniku 09 Mysłowice

34-letni Dawid Janczyk, w przeszłości piłkarz Legii Warszawa i CSKA Moskwa oraz młodzieżowej Reprezentacji Polski został zawodnikiem występującej w klasie okręgowej drużynie Górnika 09 Mysłowice. 

Janczyk grał chociażby podczas mistrzostw świata U20 w meczu przeciw Argentynie (wówczas w tym meczu występowali m.in. Grzegorz Krychowiak, Ángel Di Maria czy też Sergio Agüero).

Po mistrzostwie Polski z Legią oraz zdobyciu pucharu krajowego z CSKA Moskwa kariera Janczyka poprzez problemy z alkoholem straciła na wartości. Zawodnik próbował odnaleźć się jeszcze w KSC Lokeren i Germinal Beerschot (Belgia), później rękę do niego wyciągały Korona Kielce, Piast Gliwice, PFK Oleksandrija (Ukraina), a także jego rodzima Sandecja Nowy Sącz. Alkohol jednak wygrał z zawodnikiem i później Janczyk grał już tylko w niższych ligach. Zatrudniały go: KTS Weszło Warszawa, Odra Wodzisław Śląski, FC Blaubeuren, MKS Ciechanów, LZS Piotrówka i Korona Wilkowice. Teraz przyszedł czas na zajmującą siódmą loktatę w katowicko-sosnowieckiej klasie okręgowej drużynę Górnika 09 Mysłowice.

fot. Górnik 09 Mysłowice

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI