Loading...

Derby gminy dla Victorii [SKRÓT MECZU]

W meczu 10. kolejki skoczowskiej A klasy Victoria Hażlach zmierzyła się u siebie w gminnych derbach z Błyskawicą Kończyce Wielkie. Sąsiedzi na mapie byli także sąsiadami w tabeli i to w czołówce A klasy.

Jak przystało na derby oprawa ze strony kibicowskiej była wzorowa. Mieliśmy race, świece dymne, dużą frekwencję, śpiewy i bębny, a piłkarze na boisko wyszli w asyście najmłodszych adeptów piłki nożnej hażlachskiego klubu. Gorzej wyglądało to na boisku, gdzie mieliśmy niewiele sytuacji bramkowych. Do przerwy po bezbarwnym pojedynku mieliśmy remis 0:0. W drugiej połowie zaczęło się więcej dziać, ale goli nadal nie oglądaliśmy. Po jednym ze strzałów gości piłka otarła poprzeczkę bramki. W końcu nadszedł najważniejszy moment tego meczu. W 74. minucie w sytuacji sam na sam bramkarz gości wpadł na napastnika gospodarzy, a sędzia ukarał go za ten czyn czerwoną kartką. Błyskawica nie dość, że musiała grać w „10”, to przeciwnik miał jeszcze rzut wolny. A ten świetnie wykorzystał Patryk Kabiesz pokonując rezerwowego bramkarza z Kończyc Wielkich. „Biało-zieloni” mieli jeszcze okazję podwyższyć wynik, ale ostatecznie Victoria pokonała w derbach Błyskawicę 1:0 i pozostaje na pozycji lidera A klasy (24 pkt). Błyskawica spadła na miejsce 5. (19 pkt.). W kolejnym meczu Błyskawica z Kończyc Wielkich podejmie u siebie Beskid Brenna (3. miejsce), a Victoria Hażlach pojedzie do Rudnika (8. miejsce).

Victoria Hażlach - Błyskawica Kończyce Wielkie 1:0 (0:0)

Patryk Kabiesz 76.

Żółte kartki: Antoni Ogrodnik (Victoria) - Szymon Stoły (Błyskawica).

Czerwona kartka: Mateusz Filipiak (74., Błyskawica).

Sędziowali: Michał Klajmon, Dawid Rakus, Kamil Wacławik (Podokręg Skoczów).

Victoria Hażlach: Szymon Wawrzyczek - Tomasz Siekierka (67. Marcel Gabzdyl), Bartłomiej Kaczyński, Szymon Małysz, Szymon Grygierek, Łukasz Wisła (89. Szymon Zrąbkowski), Eryk Rybka (83. Wojciech Grygierek), Antoni Ogrodnik, Grzegorz Kaleta, Kamil Szajter, Marcin Siekierka (54. Patryk Kabiesz). Trener: Mateusz Lizak.

Błyskawica Kończyce Wielkie: Mateusz Filipiak - Miłosz Stoły, Bartosz Parchański, Marcin Morawiec, Tomasz Warzecha, Mateusz Brychcy, Damian Kozłowski (75. Bartłomiej Hanus), Szymon Stoły (70. Przemysław Węgrzyn), Krzysztof Brychcy (75. Daniel Ciemała), Marek Przyszlakowski (80. Dawid Surmiak), Andrzej Kraus. Trener: Sławomir Machej.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI