Derby gminy Kornowac na remis [WIDEO]

W meczu 2. kolejki piłkarskiej klasy C (Racibórz II) Płomień Kobyla zremisował na własnym boisku z drużyną KS Kornowac 2:2.

Już w 12. minucie spotkania goście objęli prowadzenie. Jarosław Pytlik wykorzystał zagranie z lewej strony boiska i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Gospodarze dążyli do wyrównania i udało się to w 37. minucie gry. Rafał Wita wykorzystał niezdecydowanie w defensywie gości i lobem pokonał bramkarza. Więcej bramek w pierwszej części gry nie padło.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 55. minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Gola zdobył Rafał Niesłańczyk, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. W 69. minucie gry bramkarz gospodarzy do spółki z obrońcą sprezentowali gola ekipie z Kornowaca. Strzelcem bramki na 2:2 był Arkadiusz Morciniec. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji by rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść. Jednak zawodziła skuteczność lub dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze. W 90. minucie gry czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Wojciech Franica. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W następnej kolejce Płomień Kobyla zagra u siebie z drużyną LKS Ruda Kozielska, a KS Kornowac zagra na wyjeździe z ekipą LKS Adamowice.

Płomień Kobyla - KS Kornowac 2:2 (1:1)

Bramki: Rafał Wita 37., Rafał Niesłańczyk 55. -  Jarosław Pytlik 12., Arkadiusz Morciniec 69.

Sędziowali: Grzegorz Wojda, Michał Bednarz, Krzysztof Urbanek (KS Racibórz).

Żółte kartki: Wojciech Franica, Patryk Pytlik, Kamil Kubala (wszyscy Płomień Kobyla) - Rafał Miczek, Jarosław Pytlik, Dawid Cieślik, Dawid Liszka (wszyscy KS Kornowac).

Czerwona kartka: Wojciech Franica (2 ż.k. Płomień Kobyla).

Płomień: Patryk Zaczyk - Łukasz Myśliwiec, Paweł Bezuch (65. Adam Gajda), Rafał Niesłańczyk, Szymon Kubala, Bartosz Kura, Kamil Kubala, Rafał Wita, Wojciech Franica, Mateusz Baszczok, Patryk Pytlik. Trener: Daniel Mrozek.

Kornowac: Kamil Pałka - Dawid Grzesik, Franciszek Wałach (46. Przemysław Oślizło), Jakub Gatnar, Dawid Liszka, Dominik Maciaszek, Dawid Cieślik (87. Sebastian Żak), Mateusz Kula (88. Adrian Koczot), Jarosław Pytlik (57. Arkadiusz Morciniec), Rafał Miczek, Samuel Wróbel. Trener: Krzysztof Jurczyk.