Derby powiatu mikołowskiego dostarczyły goli i emocji [SKRÓT MECZU]

W Wyrach oglądaliśmy ciekawy mecz w ramach 7. kolejki spotkań tyskiej A klasy. Miejscowa Fortuna podejmowała LKS Woszczyce.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku soczystych strzałów. W końcu po kwadransie piłkę do bramki posłał Daniel Wieczorek i Fortuna prowadziła 1:0. Woszczyce odpowiedziały strzałem w słupek. Do przerwy mieliśmy skromne prowadzenie Wyrów 1:0. Losy spotkania odwrócił Kamil Brożyński, który wszedł po przerwie w drużynie z Woszczyc. Najpierw wyrównał wynik meczu, a 7 minut później dał gościom prowadzenie 2:1. Fortunie jednak sprzyjało tego dnia szczęście. Z pomocą przyszedł bramkarz Woszczyc, który sam wpakował piłkę do własnej siatki odnosząc przy tym kontuzję. Mieliśmy 2:2, a to nie był jeszcze koniec wydarzeń w tym meczu. Woszczyce znów objęły prowadzenie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Michalski. Do Fortuny znów los się uśmiechnął i już w doliczonym czasie gry na 3:3 wyrównał Dawid Fuchs pakując piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Fortuna zajmuje 11. miejsce w tabeli (8 pkt.), a LKS Woszczyce plasuje się na miejscu 5. (12 pkt.). W kolejnym meczu Fortuna wybierze się do Ogrodnika Cielmice (12. miejsce), a Woszczyce zmierzą się u siebie z Sokołem Wola (9. miejsce).

SKS Fortuna Wyry - LKS Woszczyce 3:3 (1:0)
Daniel Wieczorek 16., Damian Biolik 65.-sam., Dawid Fuchs 90.+1. - Kamil Brożyński 55., 62., Krzysztof Michalski 79.-k.

Żółte kartki: Radosław Kaczmarczyk (Fortuna) - Marcin Pawłowski, Damian Poprawa, Krzysztof Michalski (wszyscy Woszczyce).

Sędziowali: Mateusz Konieczny, Norbert Bąk, Witold Wróbel (Podokręg Tychy)

SKS Fortuna Wyry: Wiktor Marszałek - Dawid Fuchs (90.+2. Rafał Kiełbowicz), Radosław Kaczmarczyk, Daniel Wiesiołek, Marcin Piekarz, Daniel Wieczorek, Wojciech Oltman, Oskar Wolny, Bartosz Brun, Szymon Słupik, Łukasz Piwczyk. Trener: Rafał Franke.

LKS Woszczyce: Damian Biolik (67. Paweł Świętek) - Dawid Banaś, Marcin Pawłowski, Tomasz Pietrzok, Aleksander Skrobol (46. Kamil Brożyński), Damian Poprawa, Robert Tkocz, Radomir Kowalski, Kamil Adamczyk (74. Dawid Jakubczyk), Karol Jakubczyk (90. Eryk Buchalik), Dawid Kancelista (67. Krzysztof Michalski). Trener: Stanisław Gaża.