Feralny stadion przy Bogumińskiej 8 [WIDEO]

W meczu 25. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska przegrała w roli gospodarza ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 0:1. Mecz odbył się w Wodzisławiu Śląskim.

W pierwszym kwadransie gry dwie groźne sytuacje strzeleckie stworzyli gospodarze, jednak piłka nie trafiła do siatki. W 29. minucie gry goście zdobyli bramkę, a strzelcem był Emil Drozdowicz. Akcja zaczęła się od straty Unii na połowie boiska, gracze Stilona ruszyli z akcją lewą stroną, a napastnikowi gości pozostało tylko dołożyć nogę po mocnym zagraniu ze skrzydła. Dwie minuty później mogło być 0:2, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Bodzioch.

Drugą połowę spotkania lepiej zaczęli piłkarze Unii i już w pierwszej akcji mogli wyrównać. Jednak piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka bramki. W 56. minucie gospodarze wykonywali rzut karny. Sławomir Musiolik uderzył mocno, ale Szymon Czajor popisał się świetną interwencją i obronił strzał. Do końca spotkania mecz był wyrównany, ale obie ekipy nie stworzyły sobie czystych sytuacji bramkowych.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z drużyną Karkonosze Jelenia Góra, a Stilon Gorzów Wielkopolski będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska zajmuje 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem 27 punktów, a Stilon Gorzów Wielkopolski plasuje się na 10. miejscu i zdobył 33 punkty.

Unia ze względu na aerację swojego boiska w Turzy Śląskiej grała cztery mecze na stadionie MOSiR przy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Drużyna Dariusza Kłusa zdobyła zaledwie 1 punkt na 12 możliwych. Od następnego domowego meczu z Rekordem Bielsko-Biała, turzanie zagrają już na swoim boisku przy Bogumińskiej, ale w Turzy Śląskiej.

Unia Turza Śląska - Stilon Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:1)

Bramka: Emil Drozdowicz 29.

Sędziowali: Jakub Kwinto, Marcin Fajfer, Paweł Stawicki (KS Wrocław).

Żółte kartki: Mateusz Bodzioch, Piotr Groborz, Wojciech Orzeł, Piotr Strączek (Unia Turza Śląska) - Mateusz Kaczor (Stilon Gorzów Wielkopolski).

Unia: Marcin Musioł - Dominik Klimkiewicz (67. Wojciech Wenglorz), Mateusz Bodzioch, Marcel Wramba, Wojciech Orzeł, Sławomir Musiolik, Michał Gałecki, Patryk Witkowski, Piotr Groborz (81. Michał Mazur), Piotr Strączek. Trener: Dariusz Kłus.

Stilon: Szymon Czajor - Sebastian Olszewski, Krystian Wenerski (72. Filip Karoń), Mateusz Mączyński, Paweł Fediuk (62. Jakub Kaniewski), Nikodem Matuszewski, Artsiom Vaskov (87. Danylo Demianenko), Filip Wiśniewski, Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Kaczor (87. Piotr Gibert), Emil Drozdowicz (72. Damian Grudnik). Trener: Łukasz Maliszewski.