Festiwal strzelecki na Rapidzie [WIDEO]

W meczu 29. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice wygrała na własnym boisku z Orłem Miedary 8:3.

Faworytem spotkania była drużyna gospodarzy, jednak po kwadransie to goście prowadzili dwiema bramkami, a strzelcem był Oskar Musik. Kolejne minuty należały już do Sparty Katowice. Jeszcze w pierwszej części gry popis strzelecki dał Grzegorz Goncerz, który zdobył cztery bramki.

W 59. minucie wynik na 5:2 podwyższył Aleksander Januszkiewicz, który wykorzystał rzut karny. Między 70 i 78. minutą gry trzy bramki zdobył kolejny snajper Sparty Katowice, Marcin Przybylski. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem. W 85. minucie gola zdobył Wojciech Kotalczyk. Zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami, Sparta Katowice zdobyła pewne trzy punkty.

W ostatniej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z Podlesianką Katowice, a Orzeł Miedary będzie podejmował u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice zajmuje 3. miejsce w tabeli, z dorobkiem 55 punktów, a Orzeł Miedary plasuje się na ostatnim 16. miejscu i zdobył 20 punktów.

Sparta Katowice - Orzeł Miedary 8:3 (4:2)

Bramki: Grzegorz Goncerz 23., 28., 39., 45., Marcin Przybylski 70., 76., 78., Aleksander Januszkiewicz 59. - Oskar Musik 10., 16., Wojciech Kotalczyk 85.

Sędziowali: Marcin Jakowenko, Kamil Więcek, Nikodem Bryzek (KS Bielsko-Biała).

Żółta kartka: Sebastian Sarzała (Sparta Katowice).

Sparta: Mateusz Opiela - Igor Buchta, Grzegorz Goncerz (60. Kamil Bętkowski), Aleksander Januszkiewicz (60. Bartosz Chwila), Bartłomiej Kędzierski, Kamil Łączek (70. Mateusz Gąska), Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek, Bartosz Sobotka (60. Marcin Przybylski), Camilo Torres, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.

Orzeł: Dominik Brzozowski - Karol Kajda (75. Mateusz Bednorz), Piotr Kocot, Piotr Konieczny, Mariusz Korzeniowski, Wojciech Kotalczyk, Ksawery Mazurkiewicz, Oskar Musik (67. Remigiusz Curyło), Marcel Pleban (75. Marcin Czudaj), Mateusz Urbański, Oskar Ziemianek. Trener: Roland Kandzia.