Gładkie zwycięstwo Naprzodu Czyżowice ze Studzienną

To mógł być hit raciborskiej A klasy, ale zajmujący do tej pory drugie miejsce zespół ze Studziennej dosyć wyraźnie odstawał od lidera - Naprzodu Czyżowice. Tylko dzięki świetnej postawie bramkarza LKS-u Studzienna, Rafała Koczwary, raciborski zespół wrócił z Czyżowic tylko z bagażem czterech goli. Był to mecz 19. kolejki raciborskiej A klasy, a towarzyszył mu przed jak i w trakcie meczu "Festyn charytatywny dla Mikołaja! Mikołaj kontra SMA".

Mecz od początku był pod kontrolą gospodarzy. Piłkarze Naprzodu Czyżowice pierwszą bramkę zdobyli w 16. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Szymon Gardawski. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie zespołu z Czyżowic w 34. minucie spotkania. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli objąć trzybramkowe prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał właśnie Gardawski, który chciał pokonać Koczwarę uderzeniem w stylu Antonina Panenki. Po przerwie Studzienna próbowała jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, ale zamiast złapać kontakt, to straciła trzeciego gola. Tym razem do bramki trafił kapitan zespołu Patryk Adamczyk. Kilkanaście minut później było już 4:0, a do siatki ponownie trafił Adamczyk. Goli dla Czyżowic powinno być co najmniej dwa razy tyle, ale jak już wyżej napisaliśmy, świetnie bronił golkiper przyjezdnych. Naprzód zasłużenie wygrał 4:0 i pozostaje liderem A klasy z 47 punktami. Drugi jest Naprzód Syrynia (42 pkt), a trzecia Studzienna (39 pkt).

Przed rozpoczęciem meczu odbyło się też symboliczne przekazanie pałeczki jak w sztafecie. Drużyna z Czyżowic w ten sposób „przekazała” organizację kolejnego festynu dla Mikołaja. W akcję zbierania pieniędzy włączyło się całe środowisko sportowe i nie tylko. Do tej pory łącznie udało się zebrać ponad 800 tysięcy złotych z potrzebnych aż 9 milionów złotych. I Ty czytelniku możesz dołożyć swoją złotówkę i uratować życie Mikołaja Kubali.

„Swojska Piłka” także dołożyła się do szczytnego celu i przekazała połowę swojego zarobku z zamówionego przez Naprzód Czyżowice „Pakietu Standard” czyli nagrania meczu i wykonania skrótu z tego spotkania.

Obszerny materiał na temat Mikołaja i festynu pojawi się także w najbliższych dniach w Raciborskiej Telewizji Kablowej (materiał wrzucimy na nasz fanpage https://www.facebook.com/SwojskaPilka). W następnych dniach poinformujemy także ile pieniędzy udało się zebrać podczas dzisiejszego festynu w Czyżowicach.

LKS Naprzód Czyżowice - LKS Studzienna 4:0 (2:0)

Szymon Gardawski 16., 34., Patryk Adamczyk 63., 74.

Żółta kartka: Dawid Prekaniak (LKS Studzienna)

Naprzód Czyżowice: Michał Lodwich, Radosław Grabarczyk, Artur Sosna, Dawid Szymura (78. Denis Świerczek), Artur Kurasz, Karol Rek, Sebastian Buko, Adrian Wierzgoń (69. Maciej Mioduszewski), Patryk Adamczyk, Szymon Gardawski (78. Dawid Reguła), Bartosz Jęczmionka (66. Kamil Kaczorowski). Trener: Dawid Szymura.

LKS Studzienna: Rafał Koczwara - Dawid Prekaniak, Wojciech Pytlik, Łukasz Kubalik, Kacper Korczok (67. Filip Jurecki), Damian Gawryluk, Mateusz Rudek, Marcin Gomołka, Artur Potaczek (45. Maksymilian Konopacki), Damian Grabowski, Wojciech Grabiniok (80. Mateusz Janik). Trener: Wojciech Grabiniok.