Gol w końcówce hitu na wagę trzech punktów [WIDEO]

W meczu 24. kolejki piłkarskiej A klasy (grupa Podhale) A.P. Wisła Czarny Dunajec wygrała na własnym boisku z Orawą Jabłonka 1:0.

Pierwszy kwadrans meczu to optyczna przewaga gospodarzy, jednak nie przyniosło to klarownych sytuacji strzeleckich. Goście pierwszy raz zagrozili bramce Michała Kucharskiego dopiero w 38. minucie. Pierwsza połowa nie była emocjonującym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 60. minucie bramkarz gospodarzy obronił sytuację sam na sam z napastnikiem Orawy. Na bramkę kibice musieli czekać, aż do 89. minuty gry. Gospodarze wykonywali rzut wolny blisko linii autowej. Walkę o piłkę wygrał Hubert Kozak i zdobył bramkę dla drużyny A.P. Wisła Czarny Dunajec. Ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zdobycia ważnych trzech punktów.

W następnej kolejce A.P. Wisła Czarny Dunajec zagra na wyjeździe z drużyną KS Zakopane, a Orawa Jabłonka rozegra mecz wyjazdowy z drużyną Przełęcz Łopuszna.

A.P. Wisła Czarny Dunajec zajmuje 2. miejsce w tabeli, z dorobkiem 57 punktów, a Orawa Jabłonka jest liderem i zdobyła punkt więcej.

A.P. Wisła Czarny Dunajec - Orawa Jabłonka 1:0 (0:0)

Bramka: Hubert Kozak 89.

Sędziowali: Adrian Lichański, Agnieszka Dyba, Rafał Arendarczyk (KS PPPN).

Żółte kartki: Jakub Bukowski, Łukasz Pazurkiewicz, Kamil Kamiński, Maciej Madziar (A.P. Wisła Czarny Dunajec) - Mateusz Bełciak, Damian Bełciak, Grzegorz Skoczyk (Orawa Jabłonka).

Wisła: Michał Kucharski - Jakub Majerczyk, Jakub Bukowski (62. Kamil Kamiński), Patryk Miętus (69. Marek Krupa), Hubert Kozak, Maciej Madziar (62. Mateusz Szwajnos), Adrian Kamiński (85. Mariusz Kwaśniowski), Dominik Zatłoka, Jakub Haberny, Łukasz Pazurkiewicz, Brahiam Andres Diaz Jaramillo. Trener: Łukasz Pazurkiewicz.

Orawa: Adrian Majkut - Paweł Szymusiak (90. Dawid Oskwarek), Grzegorz Skoczyk, Mateusz Bełciak, Dariusz Brząkała, Łukasz Męderak, Damian Bełciak (84. Karol Zahora), Michał Bałos, Dariusz Smutek, Stanisław Fedor (63. Mateusz Dworszczak), Igor Zahora (37. Jakub Gjądła). Trener: Adrian Ligienza.