Górnik triumfował w Pawłowicach [WIDEO]

W meczu 12. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice przegrał na własnym boisku z Górnikiem Polkowice 2:5.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, ponieważ już w 4. minucie spotkania Damian Warnecki pewnie wykorzystał rzut karny. Goście z Polkowic odpowiedzieli w 14. minucie celnym trafieniem Jakuba Rysia. W 27. oraz 28. minucie gry padły kolejne bramki. Najpierw prowadzenie gościom dał Mariusz Szuszkiewicz, a następnie stan meczu wyrównał Jakub Kasperowicz. W pierwszej części spotkania czerwoną kartkę otrzymał trener gości, Enkeleid Dobi.

Druga połowa spotkania należała do Górnika Polkowice. Zawodnicy grający tego dnia w zielonych strojach strzelili kolejne trzy bramki i zdobyli pewne trzy punkty. Trafienia zaliczyli: Kacper Bajerski, Szymon Drewniak oraz Jakub Ryś, dla którego był to dublet.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław, a Górnik Polkowice będzie podejmował u siebie Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - Górnik Polkowice 2:5 (2:2)

Bramki: Damian Warnecki 4., Jakub Kasperowicz 28. - Jakub Ryś 14., 82., Mariusz Szuszkiewicz 27., Kacper Bajerski 49., Szymon Drewniak 83.

Sędziowali: Maciej Górski, Dominik Paul, Łukasz Marek (KS Małopolski ZPN).

Żółte kartki: Dawid Weis, Maciej Kolasa (Pniówek-74 Pawłowice) - Enkeleid Dobi, Mariusz Szuszkiewicz, Jakub Rogalski, Arkadiusz Piech, Krzysztof Wingralek, Karol Fryzowicz (wszyscy Górnik Polkowice).

Czerwona kartka: Enkeleid Dobi (2 ż.k. Górnik Polkowice).

Pniówek: Bartosz Szelong - Piotr Topolewski (60. Filip Lachendro), Kamil Glenc, Tomasz Musioł (87. Dawid Ciszewski), Przemysław Szkatuła, Kamil Herman, Adrian Dąbrowski (60. Maciej Kolasa), Jakub Kasperowicz, Mateusz Szatkowski (79. Dawid Morcinek), Dawid Weis, Damian Warnecki (87. Kamil Spratek). Trener: Kamil Rakoczy.

Górnik: Alan Madaliński - Karol Fryzowicz, Krzysztof Wingralek, Jarosław Ratajczak, Mateusz Magdziak, Kacper Bajerski (75. Oliwier Macała), Rafał Karmelita, Szymon Drewniak, Jakub Ryś (87. Michał Bogacz), Jakub Rogalski (46. Arkadiusz Piech), Mariusz Szuszkiewicz (87. Kamil Wacławczyk). Trener: Enkeleid Dobi.