Grad goli w derbach powiatu cieszyńskiego [WIDEO]

W meczu 3. kolejki klasy okręgowej (grupa: śląska VI Skoczów-Żywiec) Victoria Hażlach wygrała na własnym boisku z Piastem Cieszyn 5:4.

Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się pojawić na trybunach w Hażlachu.

Pierwsza bramka padła już w 8. minucie spotkania, a gola zdobył z bliskiej odległości zawodnik gospodarzy - Kamil Szajter. Na drugą bramkę w meczu kibice czekali do 30. minuty, kiedy to gola wyrównującego na 1:1 strzelił Grzegorz Niemczyk. W końcówce pierwszej połowy Eryk Rybka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dał gospodarzom prowadzenie 2:1.

Drugą połowę spotkania świetnie rozpoczęli zawodnicy Victorii. Już w 47. minucie Eryk Rybka strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Jednak goście bardzo szybko zdobyli gola kontaktowego. W 53. minucie bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siatki po strzale Wojciecha Kołka. Zwiastowało to wielkie emocje w kolejnych minutach spotkania.

W 61.minucie Eryk Rybka zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał golkipera gości. Tym samym zawodnik miał już na swoim koncie hat trick. Trzy minuty później było 4:3, a gola dla Piasta Cieszyn zdobył Jakub Jeleń. Goście dążyli do wyrównania i udało się to w 80. minucie meczu, kiedy strzałem głową gola zdobył Grzegorz Niemczyk. Ostatni głos należał po raz kolejny do gospodarzy. W 85. minucie meczu swojego czwartego gola w meczu zdobył Eryk Rybka i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 5:4, dając jednocześnie trzy punkty.

W następnej kolejce Victoria zagra na wyjeździe z drużyną GKS Radziechowy-Wieprz, a Piast Cieszyn będzie podejmował u siebie Podhalankę Milówka.

Victoria Hażlach - Piast Cieszyn 5:4 (2:1)

Bramki: Eryk Rybka 44. ,47. ,61., 85., Kamil Szajter 8. - Grzegorz Niemczyk 31., 80., Wojciech Kołek 53., Jakub Jeleń 64.

Sędziowali: Radosław Szpiech, Sebastian Frenke, Przemysław Grobelny (KS Rybnik).

Żółte kartki: Eryk Rybka, Wiktor Tomala (Victoria Hażlach) - Rafał Fornal (Piast Cieszyn).

Victoria: Szymon Wawrzyczek - Bartosz Żyła, Bartłomiej Kaczyński, Jakub Kałka (46. Szymon Małysz), Wiktor Tomala, Antoni Ogrodnik (73. Jakub Suchanek), Szymon Lizak, Kacper Brachaczek (90. Szymon Grygierek), Kamil Szajter (70. Wojciech Grygierek), Dawid Waliczek (40. Marcel Gabzdyl), Eryk Rybka (93. Sylwester Kawulok). Trener: Tomasz Matuszek.

Piast: Roman Nalepa - Michał Volkmer, Jakub Węglorz, Wojciech Kołek, Beniamin Dąbek, Ireneusz Jeleń, Jakub Jeleń (84. Patryk Skakuj), Mateusz Byrczek, Rafał Fornal, Grzegorz Niemczyk, Maciej Kaczmarczyk (46. Daniel Flejszman). Trener: Kamil Sornat.