Grad goli w Katowicach [WIDEO]

W meczu 11. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice zremisowała na własnym boisku z Victorią Częstochowa 4:4.

Pierwsza połowa spotkania to pokaz ofensywnej siły drużyny z Katowic. Sparta w pierwszych 45 minutach strzeliła, aż cztery bramki. Goście zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Goncerz oraz Bartłomiej Kędzierski. Dla gości trafiali Krystian Przybylski oraz Adrian Błaszkiewicz z karnego.

W drugiej połowie więcej do powiedzenia miała drużyna z Częstochowy. W 52. minucie drugi rzut karny wykorzystał Adrian Błaszkiewicz. W 70. minucie spotkania ten sam zawodnik trafił do siatki po raz trzeci, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska. Więcej bramek tego dnia nie padło i mecz zakończył się nietypowym remisem 4:4.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe ze Zniczem Kłobuck, a Victoria Częstochowa będzie podejmowała u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice - Victoria Częstochowa 4:4 (4:2)

Bramki: Grzegorz Goncerz 15., 44., Bartłomiej Kędzierski 23., 36. - Adrian Błaszkiewicz 19., 52., 70., Krystian Przybylski 10.

Sędziowali: Michał Ficiński, Mariusz Ostrowski, Andrzej Zawiślak (KS Sosnowiec).

Żółte kartki: Bartosz Szary, Aleksander Januszkiewicz, Aleksander Podemski (Sparta Katowice) - Adrian Błaszkiewicz, Jakub Matyja, Oskar Mazerant, Adrian Pasieka (Victoria Częstochowa).

Sparta: Bartosz Kucharski - Igor Buchta (67. Aleksander Januszkiewicz), Grzegorz Goncerz, Bartłomiej Kędzierski (80. Filip Bożek), Kamil Łączek, Mateusz Mazurek (80. Kamil Witkowski), Paweł Mazurek, Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Camilo Torres, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.

Victoria: Rafał Kotecki - Adrian Błaszkiewicz, Daniel Błędowski (46. Adrian Krysik), Paweł Juchnik, Bartosz Kiełkowicz (46. Jakub Matyja), Marcin Kowalski, Eryk Krupa (66. Mariusz Figzał), Oskar Mazerant, Krystian Przybylski, Mateusz Skibiński (90. Kacper Janczak), Michał Włodarek. Trener: Adrian Pasieka.