Hanzel dał zwycięstwo w końcówce [WIDEO]

W meczu 31. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z MKS-em Kluczbork 2:1.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 31. minucie spotkania. Zawodnik gości oddał mocny strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki. Pniówek odpowiedział trzy minuty później bardzo podobną sytuacją, a piłka przeleciała metr od lewego słupka. W 39. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Dawid Weis wykorzystał błąd zawodnika MKS-u, przejął piłkę i nie dał szans bramkarzowi. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania.

Początek drugiej połowy należał do ekipy z Kluczborka. W 50. minucie Krzysztof Napora uderzył mocno z dystansu i Patryk Zapała musiał wyjmować piłkę z siatki. Goście stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry i po jednym z rzutów rożnych piłka wylądowała na poprzeczce. Miejscowi kibice musieli czekać na emocje do doliczonego czasu gry. W 92. minucie bramkę dla Pniówka zdobył niezawodny Dawid Hanzel i tym samym dał trzy punkty swojemu zespołowi.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa, a MKS Kluczbork będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Pniówek-74 Pawłowice zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów, a MKS Kluczbork plasuje się na 3. miejscu i zdobył 59 punktów.

Pniówek-74 Pawłowice - MKS Kluczbork 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Weis 39., Dawid Hanzel 92. - Krzysztof Napora 51.

Sędziowali: Mateusz Mastaj, Michał Sondej, Dawid Półchłopek (Podkarpacki ZPN).

Żółte kartki: Dominik Budzik, Yaroslav Baranskyi, Dawid Hanzel, Kamil Szymura, Kamil Glenc, Dawid Ciszewski, Mateusz Szatkowski (Pniówek-74 Pawłowice) - Nataniel Szota (MKS Kluczbork).

Pniówek: Patryk Zapała - Dominik Budzik, Michał Płowucha (46. Szymon Sobierajewicz), Kamil Szymura, Piotr Trąd, Filip Lachendro (86. Kamil Glenc), Tomasz Musioł (62. Mateusz Szatkowski), Yaroslav Baranskyi (62. Dawid Ciszewski), Damian Warnecki (62. Jakub Kasperowicz), Dawid Weis, Dawid Hanzel. Trener: Kamil Rakoczy.

MKS: Jakub Osobiński - Kacper Dachnowski, Nataniel Szota, Jakub Trojanowski (46. Kacper Paszkowski), Michał Maj, Filip Wienczek (85. Maksymilian Nowak), Dawid Wojtyra (70. Marko Zawada), Neison Antunes Pereira, Krzysztof Napora, Dominik Lewandowski (60. Patryk Tuszyński), Bartosz Włodarczyk (60. Dawid Rachel). Trener: Łukasz Ganowicz.