Loading...

Hit 4 ligi dla Turzy [SKRÓT MECZU]

W meczu 9. kolejki, 4 ligi (Grupa Śląska 2) Unia Turza Śląska zmierzyła się na stadionie w Turzy z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić kibiców. Obserwowaliśmy mecz w którym oddano kilka strzałów, ale większość z nich była lekka lub niecelna. Druga połowa była już żywsza. Goście zaraz na początku zmarnowali sytuację „sam na sam”. Chwilę później domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, które było, jednak sędzia inaczej zinterpretował tę sytuację. Ważną postacią w bramce Turzy był Marcin Musioł i to dzięki niemu udawało się utrzymać ‚0” z tyłu. W końcu gospodarze bardziej przycisnęli czego efektem był gol na 1:0. W 64. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego dotarło w pole karne, a tam najprzytomniej odnalazł się Wojciech Orzeł. Kwadrans później piłkę na linii pola karnego otrzymał Patryk Dudziński, który nie tak dawno brał udział w Mistrzostwach Świata Szóstek. Popatrzył, przymierzył i piłka wpadła w samo okienko bramki Czechowic. Wynik powinien być wyższy, bo zmieniający Dudzińskiego, Michał Rycka będąc już przed samą bramką poślizgnął się i piłka przeleciała nad poprzeczką. Goście do końca walczyli o choćby honorowe trafienie, ale ostatecznie Unia Turza wygrała w hicie 4 ligi z MRKS Czechowice-Dziedzice 2:0. Turzanie plasują się na drugim miejscu w tabeli, dwa punkty za Polonią Łaziska Górne. Czechowice utrzymały trzecie miejsce mając pięć punktów mniej od zespołu z Turzy. W kolejnym meczu Unia pojedzie do Bełku na mecz z Decorem (7. miejsce), a MRKS uda się do Lędzin (13. miejsce).

Unia Turza Śląska - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:0 (0:0)

Wojciech Orzeł 64., Patryk Dudziński 82.

Żółte kartki: brak

Sędziowali: Jakub Tekieli, Adrian Pietera, Wojciech Wróbel (Podokręg Bielsko-Biała)

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł - Wojciech Orzeł, Paweł Staniczek, Michał Mazur, Mateusz Danieluk (71. Daniel Podbioł), Szymon Jary, Piotr Glenc (78. Arkadiusz Woś), Mariusz Wanglorz (58. Bartosz Łyczko), Patryk Witkowski, Oskar Wala, Patryk Dudziński (83. Michał Rycka). Trener: Marek Hanzel.

MRKS Czechowice-Dziedzice: Miłosz Szczyrba - Kamil Szary (63. Filip Gajda), Wojciech Padło, Marek Jonda, Jakub Raszka (88. Patryk Mizera), Paweł Kozioł, Łukasz Szczurek (46. Kamil Jonkisz), Bartłomiej Lorenc, Adam Zubrzycki (77. Adam Matusz), Marcin Mizia (71. Damian Zajączkowski), Szymon Kubica. Trener: Wojciech Białek.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI