Juniorzy Unii Turza Śląska z awansem do 1 ligi wojewódzkiej [WIDEO]

W meczu 24. kolejki piłkarskiej II ligi wojewódzkiej (A1 Junior Grupa płn.) Sparta Katowice przegrała na własnym boisku z Unią Turza Śląska 2:3.

Goście już w 6. minucie meczu objęli prowadzenie. Mikołaj Wilkowski wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i celnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Minutę później było 0:2, a gola zdobył Ivan Mashkulynets. Gospodarze bardzo szybko otrząsnęli się i po upływie sześciu minut było już 2:2. Najpierw gola zdobył Oskar Sarzała, a wyrównał Paweł Wloka. W 33. minucie goście przeprowadzili szybką kontrę, ale lepszy okazał się Marcin Wolny. Juniorzy z Turzy Śląskiej stwarzali zagrożenie, ale więcej bramek w tej części gry nie padło.

W 61. minucie gospodarze zagrozili z rzutu wolnego, ale bramkarz Unii przeniósł piłkę nad poprzeczką. W doliczony czasie gry piękną indywidualną akcję przeprowadził Mikołaj Wilkowski i dał wygraną Unii Turza Śląska. Goście przypieczętowali awans do I ligi wojewódzkiej.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z MKS-em Zaborze, a Unia Turza Śląska zagra mecz wyjazdowy z drużyną GKS Gieksa II Katowice.

Sparta Katowice zajmuje 3. miejsce w tabeli, z dorobkiem 47 punktów, a Unia Turza Śląska jest liderem i zdobyła 56 punktów.

Sparta Katowice - Unia Turza Śląska 2:3 (2:2)

Bramki: Oskar Sarzała 11., Paweł Wloka 13. - Mikołaj Wilkowski 6., 93., Ivan Mashkulynets 7.

Sędziowali: Marcin Giziński, Marek Walkiewicz, Przemysław Witkowski (KS Śląski ZPN).

Żółta kartka: Paweł Krotliński (Sparta Katowice).

Sparta: Marcin Wolny - Olivier Anglart, Kamil Izdebski, Kamil Kotala (65. Alan Makuch), Paweł Krotliński, Jakub Nosek, Szymon Rola, Oskar Sarzała (60. Kamil Wdowiak), Mykyta Shkredov (75. Jakub Schoepe), Maciej Wąsowicz (65. Wiktor Malcer), Paweł Wloka. Trener: Przemysław Pakuła.

Unia: Oleksandr Bochko (60. Maksymilian Cisek) - Leonardo Ferreira De Miranda, Raphael Francois Da Silva, Aleksander Hylak, Dawid Korus, Maksymilian Marczak, Ivan Mashkulynets, Szymon Opioł (90. Rafał Marek), Oleksii Taranenko, Mikołaj Wilkowski, Maksymilian Włodarczyk (83. Maciej Kamiński). Trener: Jan Woś.