Kędzierski show! [WIDEO]

W meczu 10. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Drama Zbrosławice zremisowała na własnym boisku ze Spartą Katowice 3:3.

Pierwsza połowa spotkania należała do lidera rozgrywek, czyli zespołu Drama Zbrosławice. W 31. minucie Krzysztof Hałgas zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Cztery minuty później było 2:0, a rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Siwek. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

W 62. minucie spotkania goście z Katowic zdobyli bramkę kontaktową, a strzelcem był Bartłomiej Kędzierski. Jednak już minutę później Jakub Siwek zdobył swojego drugiego gola i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:1. Sparta Katowice nie poddała się i zdołała wyrównać stan spotkania. Świetną zmianę dał wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Kędzierski, który tego dnia zdobył trzy bramki.

W końcówce spotkania obrońca gości Camilo Torres otrzymał czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych).

W następnym spotkaniu Drama Zbrosławice zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie Victorię Częstochowa.

Drama Zbrosławice - Sparta Katowice 3:3 (2:0)

Bramki: Jakub Siwek 35., 63., Krzysztof Hałgas 31. - Bartłomiej Kędzierski 62., 78., 82.

Sędziowali: Robert Kowalczyk, Tomasz Barański, Szymon Wroński (KS Częstochowa).

Żółte kartki: Jakub Siwek, Jakub Dylag (Drama Zbrosławice) - Kamil Witkowski, Camilo Torres, Mateusz Mazurek (Sparta Katowice).

Czerwona kartka: Camilo Torres (2 ż.k. Sparta Katowice).

Drama: Szymon Buszka - Jakub Dylag, Adam Fic, Krzysztof Hałgas (77. Robert Boryczka), Jakub Belica, Wiktor Skała, Rafał Kuliński (85. Krzysztof Bodziony), Marek Ptak, Jakub Cwajna, Jakub Siwek (70. Daniel Liszka), Kewin Jonik (48. Marcin Lachowski). Trener: Dariusz Dwojak.

Sparta: Bartosz Kucharski - Kamil Witkowski (60. Bartłomiej Kędzierski), Camilo Torres, Bartosz Chwila (60. Kamil Łączek), Sebastian Sarzała (46. Paweł Mazurek), Kamil Bętkowski (46. Mateusz Mazurek), Bartosz Sobotka, Mateusz Wawoczny, Aleksander Januszkiewicz (46. Filip Bożek), Grzegorz Goncerz, Igor Buchta. Trener: Damian Mikołowicz.