Loading...

Kornowac ma boisko ze sztuczną nawierzchnią [WIDEO]

To nie tylko pierwsze tego typu boisko w gminie, ale także w powiecie raciborskim. Stolica powiatu - Racibórz - może z zazdrością patrzeć na sąsiednią gminę. W Raciborzu od przynajmniej 15 lat mówi się o budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią. Do 2024 roku takie nie powstało.

Boiska ze sztuczną nawierzchnią mają zastosowanie szczególnie w długim okresie zimowym. Piłkarze na takich boiskach mogą przygotowywać się do sezonu. Do tej pory w najbliższym regionie Raciborza - tego typu boiska funkcjonowały tylko w sąsiednich powiatach (najbliższe znajduje się w Nieboczowach - pow. wodzisławski).

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Kornowacu znajduje się w miejscu dawnego, który posiadał naturalną nawierzchnię. Mecze tam rozgrywał KS Kornowac. Od teraz swoje mecze grać będzie tam także UKS Błyskawica Kornowac.

Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2023 roku i już 21 marca 2024 roku zostanie on oficjalnie oddany do użytku. Boisko powstało w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Wartość projektu wynosi około 2.900.000,00 zł. Rozmiar boiska wynosi 90 metrów długości i 60 szerokości. Nowy obiekt posiada 80 siedzisk. Gminie Kornowac gratulujemy pięknego nowoczesnego boiska.

 

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI