Loading...

Krzysztof Górecko zastąpił Marka Hanzela

Po prawie 3,5 latach pracy na stanowisku trenera pierwszego zespołu z Unią żegna się 43-letni Marek Hanzel - poinformował klub z Turzy Śląskiej.

Prezes Zenon Rek z żalem pożegnał się z trenerem Hanzelem, ale wyniki zespołu w tym sezonie są dalekie od oczekiwań. Przypomnijmy, że w 9 meczach unici zdobyli zaledwie 8 punktów.

Trener Marek Hanzel pracował z Unią od 16 czerwca 2020 roku, choć jego praca w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu ze względu na kłopoty zdrowotne ograniczała się jedynie do analizy gry przeciwników z której korzystali poprzez asystenta Dawida Skrzyszowskiego jego następcy Ryszard Wieczorek i Seweryn Gancarczyk.

Unici pod wodzą trenera Hanzela rozegrali 85 ligowych spotkań, w których zanotowali 45 zwycięstw, 12 remisów i 28 porażek, co daje średnią 1,73 pkt/mecz. 

Marek Hanzel zadebiutował na ławce Unii 25 lipca 2020 roku zremisowanym 1:1 meczem z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, a w pierwszym sezonie turzanie pod jego wodzą zajęli 6. miejsce w tabeli, w drugim już trzecie, a w kolejnym po zwycięskich barażach ze Szczakowianką Jaworzno awansowali do III ligi. W tym awansie trener Hanzel miał połowiczny udział ze względu na, jak wspomnieliśmy wyżej, kłopoty zdrowotne. Do jego sukcesów należy dodać także dwukrotne zdobycie regionalnego Pucharu Polski, jego podopieczni także dwa razy dotarli do półfinałów tych rozgrywek, ale już na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Krzysztof Górecko (z lewej) i prezes Unii Zenon Rek

Nowym szkoleniowcem został 50-letni Krzysztof Górecko, zabrzanin który ostatnio związany był z Zagłębiem Sosnowiec. Wcześniej pracował także w CKS Czeladź, Gwarku Tarnowskie Góry i Szombierkach Bytom.

Źródło: Unia Turza / własne

fot. Swojska Piłka (na zdj. Marek Hanzel), fot. 2 Unia Turza (na zdj. Krzysztof Górecko - z lewej oraz prezes Unii Zenon Rek)

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI