Kuźniańska Stal zaczęła C klasę od zwycięstwa [SKRÓT MECZU]

Przyszedł wrzesień, więc czas rozpocząć rozgrywki raciborskiej C klasy. W grupie drugiej doszło do rywalizacji Stali Kuźnia Raciborska ze Strzelcem Rzuchów.

Drużyna prowadzona przez duet trenerski Krzysztof Krawiec i Mieczysław Krawiec odniosła spokojne i pewne zwycięstwo. Do przerwy drużyna z Kuźni prowadziła 1:0 po strzale z dystansu w wykonaniu Damiana Kiliana. Po przerwie swoje trafienia dołożyli Denis Kocur i Aleksander Lach. Zwycięstwo mogłoby być bardziej okazałe, ale na przeszkodzie stawała poprzeczka, bramkarz z Rzuchowa (obronił rzut karny) i często odgwizdywane pozycje spalone. Kuźnia Raciborska jest liderem gr. 2 w raciborskiej C klasie, a Rzuchów po 1. kolejce zamyka ligową tabelę. W 2. kolejce Kuźnia Raciborska pojedzie na mecz do Dzimierza (7. miejsce), a Rzuchów podejmie u siebie Zwonowice (7. miejsce).

Stal Kuźnia Raciborska - Strzelec Rzuchów 3:0 (1:0)

Damian Kilian 19., Denis Kocur 47., Aleksander Lach 86.

Żółte kartki: Damian Kilian, Wojciech Kilian (obaj Stal Kuźnia) - Krzysztof Zieliński, Łukasz Kołek (obaj Strzelec Rzuchów).

Sędziował: Zdzisław Małys (Podokręg Racibórz)

Stal Kuźnia Raciborska: Kamil Krawiec (88. Wojciech Wojnar) - Łukasz Kijas, Mateusz Kijas, Aleksander Lach, Robert Telma (83. Tomasz Badura), Łukasz Żak, Andrzej Szczypka, Adam Szczypka (70. Michał Matulka), Wojciech Kilian (78. Piotr Czyszczoń), Damian Kilian, Patryk Rybczyński (46. Denis Kocur). Trener: Krzysztof Krawiec.

Strzelec Rzuchów: Michał Święty, Łukasz Kołek, Marcin Maciuga, Krzysztof Zieliński, Remigiusz Niewrzoł, Patryk Melcer, Karol Czernij, Paweł Hajduczek, Tomasz Barański, Wojciech Peteja, Szymon Opyd. Trener: Wojciech Peteja.