Lechia konkretniejsza w Turzy [WIDEO]

W meczu 7. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska przegrała na własnym boisku z Lechią Zielona Góra 1:3.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, którzy w 7. minucie wykorzystali błąd obrońców gości i szybko objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam wykorzystał Mateusz Popczyk. W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje sytuacje do strzelenia bramki. Bliżej celu byli goście i w 45. minucie wyrównali stan spotkania. Bardzo ładnym i mocnym strzałem z dystansu popisał się Kacper Strzelecki i nie dał szans golkiperowi Unii.

W 53. minucie meczu goście szybko rozegrali rzut wolny i po dośrodkowaniu z prawej strony Przemysław Mycan umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Unia Turza Śląska miała idealną sytuację by wyrównać stan spotkania, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Jary (bramkarz obronił). Gospodarze cały czas dążyli do wyrównania, jedna z bramek została nieuznana z powodu pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry Przemysław Mycan strzelił trzecią bramkę dla Lechii, tym samym pieczętując wygraną gości. Sędzia główny pokazał tego dnia, aż 11 żółtych kartek.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z drużyną KS Stilon Gorzów Wielkopolski, a Lechia Zielona Góra będzie podejmowała u siebie LZS Starowice.

Unia Turza Śląska - Lechia Zielona Góra 1:3 (1:1)

Bramki: Mateusz Popczyk 7. - Przemysław Mycan 53., 90.+6.., Kacper Strzelecki 45.+1.

Sędziowali: Seweryn Kozub, Dominik Hebda, Katarzyna Liro (KS Brzesko).

Żółte kartki: Patryk Witkowski, Mikołaj Polczyk, Przemysław Brychlik (wszyscy Unia Turza Śląska) - Rafał Ostrowski, Maksym Iwanowicz, Mateusz Surożyński, Przemysław Mycan, Mykyta Loboda, Gibi Embalo, Maciej Tryboń, Michał Sucharek (wszyscy Lechia Zielona Góra).

Unia: Wiktor Gorel - Mikołaj Polczyk, Paweł Staniczek (55. Killian Benvindo), Michał Mazur, Przemysław Brychlik (82. Mateusz Danieluk), Michał Gałecki (66. Sławomir Musiolik), Szymon Jary, Mateusz Popczyk (82. Natan Wysiński), Patryk Witkowski, Arkadiusz Woś (55. Oskar Wala), Mateusz Bodzioch. Trener: Marek Hanzel.

Lechia: Wojciech Fabisiak - Rafał Ostrowski, Tomasz Matuszewski (83. Jussuf Nassor Mwinyi), Przemysław Mycan, Mateusz Surożyński (83. Jakub Kołodenny), Rafał Dzidek (83. Stanisław Wędzelewski), Łukasz Tumala, Jakub Babij (67. Mykyta Loboda), Mateusz Zientarski, Maksym Iwanowicz, Kacper Strzelecki (73. Gibi Embalo). Trener: Andrzej Sawicki.