LKS 1908 Nędza lepszy od Gwiazdy i jest samodzielnym liderem [SKRÓT MECZU]

W środę drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Pniewskiego odniosła trzecie zwycięstwo w trzecim meczu. LKS 1908 Nędza pokonał na swoim stadionie Gwiazdę Skrzyszów 4:1, a to pozwoliło zasiąść samodzielnie na fotelu lidera raciborsko-rybnickiej okręgówki.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Najpierw w 10. minucie rzut karny po wcześniejszym faulu na Adrianie Cicheckim, z problemami, ale wykorzystał Dawid Fojcik. 10 minut później było już 2:0, gdy piłkę do bramki po wygranej pozycji z obrońcą Skrzyszowa posłał Michał Grzesik. Do przerwy mieliśmy prowadzenie gospodarzy 2:0, choć strzałów na bramkę w meczu nie brakowało. W drugiej połowie bardziej ożywił się zespół gości, ale to Nędza po rzucie rożnym podwyższyła prowadzenie na 3:0. Piłkę ponownie do bramki skierował Grzesik. 9 minut później z piłką w kierunku bramki pociągnął rezerwowy w tym meczu Bartosz Popow i dał Nędzy okazałe czterobramkowe prowadzenie. Podobnie jak w pierwszej tak i w drugiej połowie sytuacji na gole było mnóstwo. Gościom pozostało honorowe trafienie w doliczonym czasie gry. Do rzutu karnego podszedł Michał Rymer, bramkarz gospodarzy obronił, ale wobec dobitki Rymera był już bezradny. Tym samym LKS z Nędzy wygrał 4:1 i lideruje w tabeli klasy okręgowej (Racibórz - Rybnik). Już w przyszły weekend kolejne mecze. W ramach 4. kolejki Gwiazda Skrzyszów (5. miejsce) podejmie u siebie Jedność Jejkowice (11. miejsce), a Nędza (1. miejsce) pojedzie do rybnickiej dzielnicy - Chwałowice (14. miejsce).

LKS 1908 Nędza - Gwiazda Skrzyszów 4:1 (2:0)
Dawid Fojcik 10.-k., Michał Grzesik 20., 59., Bartosz Popow 68. - Michał Rymer 90.+4.

Żółte kartki: Szymon Paskuda, Bartosz Popow (obaj Nędza) - Dawid Brodawka (Skrzyszów).

Sędziowali: Krzysztof Postulka, Piotr Swół, Marcin Braszczok (Podokręg Zabrze)

LKS 1908 Nędza: Mateusz Mrozek - Paweł Biedroń, Mateusz Szuba, Szymon Paskuda, Marcin Lukoszek, Mateusz Stawinoga (60. Bartosz Popow), Michał Grzesik (72. Tomasz Wardęga), Dawid Fojcik, Eliasz Rudek (86. Marek Pendzich), Adrian Cichecki (77. Arkadiusz Piotrowski), Mariusz Frydryk. Trener: Mirosław Pniewski.

LKS Gwiazda Skrzyszów: Denis Firla - Mirosław Stabla, Kacper Surowiec (66. Jakub Danieluk), Paweł Sadowski, Bartosz Lubszczyk, Michał Rymer, Radosław Żbikowski (85. Konrad Kurasz), Szymon Gardawski (60. Dawid Brodawka), Grzegorz Porwoł (72. Robert Żbikowski), Norbert Franke, Arkadiusz Styczeń. Trener: Robert Żbikowski