LKS Krzyżanowice lepszy od LKS Tworków [WIDEO]

W meczu ćwierćfinałowym regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz, LKS Krzyżanowice wygrał na własnym boisku z drużyną LKS Tworków 3:1.

Mecz pucharowy lepiej rozpoczęli goście. W 11. minucie spotkania Mariusz Wanglorz wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce inicjatywę przejęli zawodnicy z Krzyżanowic. W 32. minucie Patryk Antończak pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

W 56. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny przed polem karnym przeciwników. Po uderzeniu w mur do piłki najszybciej dopadł Tomasz Wyrobek i z bliska strzelił bramkę na 2:1. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Mateusz Szuścik, który zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał niepewnie interweniującego bramkarza. W końcówce spotkania czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Patryk Antończak (dwie żółte kartki).

W półfinale poza LKS Krzyżanowice jest już Unia Turza Śląska (pokonała Czarnych Gorzyce 4:0), a także Naprzód Czyżowice (pokonał Naprzód 32 Syrynia 3:2). W czwartym meczu ćwierćfinałowym LKS Zwonowice zmierzy się z LKS Silesia Lubomia.

LKS Krzyżanowice - LKS Tworków 3:1 (1:1)

Bramki: Patryk Antończak 32., Tomasz Wyrobek 56., Mateusz Szuścik 85. - Mariusz Wanglorz 11.

Sędziowali: Dariusz Lenort, Kamil Laska, Grzegorz Wojda (KS Racibórz).

Żółte kartki: Patryk Antończak, Adam Turkiewicz (LKS Krzyżanowice) - Szymon Zacharko, Michał Erazmus (LKS Tworków).

Czerwona kartka: Patryk Antończak 2 ż.k (LKS Krzyżanowice).

Krzyżanowice: Michał Fulneczek - Kacper Skrenik, Tomasz Czech, Patryk Antończak, Jakub Danieluk, Michał Fichna (76. Adam Turkiewicz), Mateusz Szuścik, Kamil Kostecki, Tomasz Wyrobek, Jakub Bugla (46. Jakub Białas), Tobiasz Wodecki. Trener: Dariusz Pawlusiński.

Tworków: Adam Horny - Szymon Zacharko, Kamil Kuczok, Kacper Ziemkiewicz, Piotr Salamon (65. Bartłomiej Sikorski), Kamil Koczor, Jakub Przygoda (65. Krzysztof Szewczyk), Nikodem Wolnik (65. Paweł Biedroń), Michał Erazmus, Piotr Cerkowniak, Mariusz Wanglorz. Trener: Adam Jachimowicz.