Lot Konopiska wygrał z Pankami. Figzał z kolejnym golem

W meczu 32. kolejki częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej Lot Konopiska pokonał na stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej zespół Klubu Sportowego Panki. Zawodnicy z Konopisk wygrali 3:1, a kolejnego już 35. gola w sezonie strzelił Mariusz Figzał.

Spotkanie mogło idealnie rozpocząć się dla gospodarzy. Już w 1. minucie Figzał posłał piłkę do bramki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W odwecie Panki minutę później przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie, a piłkę do bramki posłał Sebastian Sośniak. W kolejnych minutach obserwowaliśmy wyrównany pojedynek, a zespół z Konopisk zdołał wyrównać w 32. minucie. Piłkę w zamieszaniu podbramkowym do siatki posłał Piotr Mastalerz. Do przerwy mieliśmy remis 1:1, a po przerwie przewagę można było zauważyć po stronie Lotu. W końcu gospodarzom udało się objąć prowadzenie w 73. minucie, a piłkę głową do bramki skierował Kacper Chłądzyński. Trzy minuty później Lot postawił kropkę nad i, a swoją 35. bramkę w sezonie strzelił Mariusz Figzał. W związku z tym, że obie drużyny nie walczą już w tym sezonie ani o awans, a też nie bronią się przed spadkiem, mecz został zapowiadany jako walka o koronę króla strzelców pomiędzy Figzałem, a Tomaszem Pasieką. W tym meczu mieliśmy 1:0 dla zawodnika Lotu. W tabeli po zwycięstwie Lot Konopiska utrzymuje się na pozycji nr 7 (53 pkt), a KS Panki wciąż znajduje się wyżej - na miejscu nr 6 (54 pkt). Liderem jest Victoria Częstochowa, która wyprzedza Skrę II Częstochowa i Znicz Kłobuck.

Lot Konopiska - KS Panki 3:1 (1:1)

Piotr Mastalerz 32., Kacper Chłądzyński 73., Mariusz Figzał 76. - Sebastian Sośniak 2.

Żółte kartki: Michał Korzekwa, Daniel Radecki (obaj KS Panki)

GLKS Lot Konopiska: Paweł Woźniak - Piotr Mastalerz, Piotr Maciejewski, Bartosz Klecha (82. Mateusz Ludwikowski), Kacper Chłądzyński, Damian Skoczylas (76. Patryk Gruca), Mateusz Piątkowski, Mariusz Figzał, Bartosz Braksator, Konrad Dawczyk (66. Sebastian Sapała), Jakub Woźniak (69. Przemysław Kowalik). Trener: Łukasz Kotas.

KS Panki: Dawid Majchrzak - Arkadiusz Hyra, Paweł Rusok, Przemysław Ogłaza, Radosław Płatek, Tomasz Pasieka (46. Michał Korzekwa), Filip Piskorski (46. Daniel Radecki), Krystian Piechel, (71. Mateusz Orman) Sebastian Sośniak, Igor Rynkiewicz, Sula Izmir. Trener: Adrian Pasieka, II trener: Ryszard Mońka.