MRKS Czechowice-Dziedzice samodzielnym liderem [SKRÓT MECZU]

W ramach zaległej 3. kolejki spotkań 4 ligi (gr. Śląska II) LKS Czaniec podejmował u siebie MRKS Czechowice-Dziedzice.

Przyjezdni od początku pokazywali na boisku, że słusznie są zaliczani do faworytów ligi. Sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele, ale to goście dyktowali warunki gry. 10 minut przed końcem pierwszej połowy było blisko pierwszego gola, ale golkiper Czańca zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową. Ostatecznie przewaga czechowickiej drużyny przełożyła się na gola. W 43. minucie Jakub Raszka uderzył mocno piłkę w kierunku bramki, a golkiper gospodarzy odbijając piłkę trafił w swojego obrońcę. Piłka z impetem wpadła do bramki i czechowicki MRKS prowadził 1:0 po samobójczym trafieniu Daniela Stwory. Czaniec przed przerwą mógł wyrównać, ale czujny na linii bramkowej był bramkarz gości. Po przerwie kilka sytuacji bramkowych było po jednej i drugiej stronie, ale to co najważniejsze, czyli kolejnego gola zdobyła drużyna MRKS-u. Świetną piłką został obsłużony Kamil Jonkisz, który wpakował piłkę pod poprzeczkę. Goście mogli także zanotować piękną bramkę z połowy boiska, ale ostatecznie piłka przeszła nad poprzeczką. Czaniec do końca walczył o honorowe trafienie, ale tego dnia nic nie wychodziło tak jak powinno. MRKS Czechowice-Dziedzice wygrał w Czańcu 2:0. MRKS jest aktualnie liderem po 4. kolejkach z 10 punktami na koncie. Z kolei LKS Czaniec plasuje się na 11. miejscu w tabeli i ma zgromadzone 4 oczka. W 5. kolejce Czaniec zmierzy się u siebie z GKS II Tychy (5. miejsce), a MRKS pojedzie do Łękawicy na spotkanie z tamtejszym Orłem (12. miejsce).

LKS Czaniec - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:2 (0:1)

Daniel Stwora 43.-sam., Kamil Jonkisz 74.

Żółte kartki: Andrii Apanchuk, Seweryn Pielichowski, Daniel Stwora (wszyscy Czaniec) - Bartłomiej Lorenc (Czechowice).

Sędziowali: Sebastian Szczotka, Szymon Duda, Sebastian Holisz (Podokręg Żywiec).

LKS Czaniec: Patryk Kierlin - Oleksandr Apanchuk, Bartłomiej Borak, Seweryn Pielichowski, Maciej Felsch, Ilya Nazdryn-Platnitski (60. Kacper Gawor), Filip Handy (78. Sebastian Wiśniowski), Andrii Apanchuk, Wojciech Stańczak, Patryk Świniarski, Daniel Stwora. Trener: Szymon Waligóra.

MRKS Czechowice-Dziedzice: Miłosz Szczyrba - Wojciech Padło, Marek Jonda, Jakub Raszka (76. Kamil Szary), Paweł Kozioł, Kamil Jonkisz (86. Filip Gajda), Bartosz Kus, Bartłomiej Lorenc (84. Adam Matusz), Tomasz Dzida, Adam Zubrzycki (63. Łukasz Szczurek), Marcin Mizia. Trener: Wojciech Białek.