Na nic powrót Mariusza Pawełka do bramki. Jastrzębie II ze zwycięstwem

W meczu 29. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej Silesia Lubomia zmierzyła się przed swoją publicznością z rezerwami GKS II Jastrzębie.

W bramce ekipy z Lubomi pojawił się prezes klubu - Mariusz Pawełek, który postanowił tym razem nie występować w roli napastnika. Dodać warto, że Pawełek jest trenerem bramkarzy w pierwszej drużynie z Jastrzębia-Zdroju. Początkowe minuty pokazały, że zmiana w bramce przyniosła oczekiwane rezultaty i gra w linii obronnej Lubomi była spokojniejsza i pewniejsza. Defensywa gospodarzy nie ustrzegła się błędów pod koniec pierwszej połowy. Najpierw bramkę dla rezerw Jastrzębia strzelił Węgier Balázs Boda, a tuż przed przerwą na 2:0 dla GKS podwyższył Jakub Kupiec. W drugiej części meczu doskonałą sytuację na bramkę kontaktową zmarnował grający w ataku brat Mariusza - Robert. Bramkarz z Jastrzębia, który popełnił błąd powinien postawić napastnikowi Lubomi solidne piwo za to, że piłka nie zatrzepotała w sieci, a trafiła tylko w poprzeczkę. W końcu na kwadrans przed końcem po rozegraniu rzutu wolnego bramkę dającą kontakt zdobył Dawid Lenart. Silesia szybko jednak straciła trzeciego gola i emocji w końcówce zabrakło. Na 3:1, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu podwyższył Boda. Jastrzębie II wygrało 3:1 i korzystając z tego, że Pierwszy Chwałowice pauzował w tej kolejce, awansowało na szóstą lokatę w tabeli (47 pkt.). Silesia Lubomia pogodzona już ze spadkiem z okręgówki zajmuje ostatnie - 17. miejsce (11 pkt.).

LKS Silesia Lubomia - GKS II Jastrzębie 1:3 (0:2)
Dawid Lenart 76. - Balázs Boda 38., 80., Jakub Kupiec 44.

Żółte kartki: Balázs Boda, Jackob Znamierowski (obaj GKS II Jastrzębie)

Silesia Lubomia: Mariusz Pawełek - Kamil Rogalski, Michał Kolorz, Adam Melc, Dawid Lenart, Marcin Szymiczek, Mateusz Kondziołka, Robert Pawełek, Kamil Biły, Wiktor Kampka, Mariusz Adaszek (46. Dawid Burek). Trener: Mariusz Adaszek.

GKS II Jastrzębie: Jakub Maciejowski - Oskar Polak, Krystian Kaczmarczyk, Jackob Znamierowski (55. Hubert Kamieński), Balázs Boda (85. Tomasz Kowalski), Kamil Myśliwiec (46. Oliwier Podeszwa), Jakub Kupiec (65. Kacper Waleczek), Dominik Klimkiewicz, Szymon Kołodziej, Tymoteusz Szweda (46. Kacper Grycan), Daniel Szymczak. Trener: Mateusz Galikowski.