Na ostatni moment. Zwycięstwo w 10 [WIDEO]

W meczu 17. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 1:0.

Mecz rozpoczął się od ataków po obu stronach boiska. Pniówek stwarzał zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, goście po strzałach z dystansu. W 28. minucie gry zawodnik gospodarzy Piotr Trąd otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Mimo gry w osłabieniu, to gospodarze mieli pod koniec pierwszej połowy korzystniejszą sytuację do strzelenia bramki. Jednak do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Druga część gry obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki i bardzo blisko celu był Stilon, jednak piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem meczu miała miejsce akcja decydująca o zwycięstwie Pniówka. Dawid Morcinek zachował się najlepiej na piątym metrze bramki, obrócił się z piłką i celnym strzałem dał trzy punkty gospodarzom. W 90. minucie czerwoną kartkę otrzymał trener gospodarzy, Kamil Rakoczy.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice będzie podejmował u siebie Karkonosze Jelenia Góra, a Stilon Gorzów Wielkopolski zagra na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0 (0:0)

Bramka: Dawid Morcinek 88.

Sędziowali: Filip Paszczyk, Wojciech Kozik, Mariusz Mordarski (Dolnośląski ZPN).

Żółte kartki: Piotr Trąd, Kamil Szymura, Tomasz Musioł, Kamil Rakoczy, Mateusz Szatkowski, Krzysztof Milanowski (wszyscy Pniówek-74 Pawłowice) - Jakub Kaniewski, Anton Kovalewski (Stilon Gorzów Wielkopolski).

Czerwone kartki: Piotr Trąd (2 ż.k. Pniówek-74 Pawłowice), Kamil Rakoczy (2 ż.k. Pniówek-74 Pawłowice - trener).

Pniówek: Patryk Zapała - Piotr Trąd, Michał Płowucha, Kamil Szymura, Przemysław Szkatuła, Mateusz Cywka (46. Jakub Szczęch), Tomasz Musioł (58. Kamil Glenc), Jakub Kasperowicz (90. Kamil Spratek), Mateusz Szatkowski (90. Oskar Skrzyniarz), Dawid Weis, Dawid Hanzel (46. Dawid Morcinek). Trener: Kamil Rakoczy.

Stilon: Szymon Czajor - Jakub Kaniewski, Danylo Demianenko, Mateusz Mączyński, Paweł Fediuk (60. Maksym Bohdanov), Michał Milewski, Filip Wiśniewski (72. Artsiom Vaskou), Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Matuszewski, Wojciech Kurlapski (60. Łukasz Kopeć), Emil Drozdowicz. Trener: Łukasz Maliszewski.