Naprzód 32 Syrynia z pewnym zwycięstwem w Rudach

W meczu 26. kolejki raciborskiej A klasy Buk Rudy przegrał na swoim stadionie z wiceliderem tabeli - Naprzodem 32 Syrynia 0:3.

W meczu od początku było widać która drużyna znajduje się wyżej w tabeli. Gospodarze zaprezentowali się całkiem poprawnie, ale nie ustrzegli się błędów. Po pół godzinie gry Naprzód mógł objąć prowadzenie, ale zmarnował rzut karny, na drodze do zdobycia bramki stanął golkiper z Rud. Bramkarz dał się pokonać kilka minut później, gdy precyzyjny strzał na bramkę oddał Marek Pawlus. Goście prowadzili do przerwy 1:0. W drugiej części meczu zawodnicy z Syryni prowadzeni przez trenera Jacka Trzeciaka powinni nastrzelać dużo więcej goli niż faktycznie zdołali zdobyć. W 60 minucie na 2:0 podwyższył Artur Kuczera, a na 12 minut przed końcem było już 3:0 po drugiej bramce Pawlusa. Gdyby tylko skuteczność w ekipie gości była lepsza to wynik mógł być przynajmniej podwojony. Gospodarzom nie udało się strzelić żadnego gola, bo świetnie dysponowany był bramkarz Naprzodu. Syrynia (63 pkt.) wygrała 3:0 i pozostaje na drugim miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera z Czyżowic. Rudy również pozostały na swoim jedenastym miejscu (28 pkt.).

Buk Rudy - Naprzód 32 Syrynia 0:3 (0:1)

Marek Pawlus 35., 78., Artur Kuczera 60.

Żółta kartka: Artur Kuczera (Naprzód 32 Syrynia)

Buk Rudy: Wojciech Wacławczyk - Michał Węglorz, Kacper Węglorz, Adam Tworuszka, Tomasz Bok, Dominik Szymura (78. Patryk Konieczny), Szymon Uwara, Przemysław Nagrodzki (85. Artur Pendzich), Mario Jendryka, Patryk Hoinza, Jakub Tomala (82. Daniel Duda). Trener: Marcin Hulim.

Naprzód 32: Rafał Lupa - Szymon Sosna, Paweł Paprocki, Bartosz Majszak, Sebastian Walenko (75. Kamil Warzeszka), Damian Bugla (58. Marcin Dzierżęga), Mateusz Bugdoł, Mateusz Sowa (83. Marcin Bugla), Kamil Nowak (80. Łukasz Kubica), Marek Pawlus, Artur Kuczera. Trener: Jacek Trzeciak.