Naprzód Syrynia z kolejnym kompletem punktów

W meczu 25. kolejki raciborskiej A klasy Naprzód 32 Syrynia pokonał LKS Grzegorzowice 5:2.

Drużyna z Syryni prowadzona przez trenera Jacka Trzeciaka odniosła dosyć pewne zwycięstwo i umocniła się na pozycji wicelidera. Drugie miejsce w tym sezonie da możliwość rozegrania barażu z wicemistrzem strefy Podokręgu Rybnik. Choć w pierwszej połowie obserwowaliśmy wyrównane widowisko, to bramki strzelali tylko gospodarze. Po kwadransie było 1:0 za sprawą Artura Kuczery. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie tuż przed przerwą. Po przerwie gospodarze prezentowali się dużo lepiej od Grzegorzowic, a piłkę do bramki dwa razy posłał Kamil Nowak i po chwili ponownie Kuczera kompletując hat-trick. Gdy na tablicy było już 5:0 do roboty wzięli się goście. Na 5:1 trafił Robert Doleżałek, po chwili mogło być 5:2, ale przyjezdni zmarnowali rzut karny. Pod koniec LKS z Grzegorzowic ponownie dostał szansę z jedenastu metrów i tym razem Sebastian Kapinos zmniejszył rozmiary porażki do wyniku 5:2. Naprzód 32 Syrynia wygrał i z 60 punktami w tabeli jest na miejscu drugim. Liderem niezmiennie jest Naprzód Czyżowice 65, a za plecami Syryni znajduje się Studzienna (47 pkt). Grzegorzowice są na miejscu ósmym (33 pkt).

Naprzód 32 Syrynia - LKS Grzegorzowice 5:2 (2:0)

Artur Kuczera 15., 45., 65., Kamil Nowak 59., 64. - Robert Doleżałek 75., Sebastian Kapinos 84.-k.

Żółte kartki: Pavel Dziambitski, Paweł Paprocki, Mateusz Bugdoł, Sebastian Walenko (wszyscy Naprzód) - Tomasz Grud, Sebastian Kapinos (obaj LKS Grzegorzowice).

Naprzód 32 Syrynia: Dawid Sowa - Szymon Sosna, Pavel Dziambitski, Bartosz Majszak, Paweł Paprocki, Damian Bugla, Mateusz Bugdoł (80. Marcin Dzierżęga), Kamil Warzeszka (45. Mateusz Sowa), Sebastian Walenko (65. Łukasz Kubica), Artur Kuczera, Kamil Nowak (65. Bartosz Halszka). Trener: Jacek Trzeciak.

LKS Grzegorzowice: Michał Bedryj - Ireneusz Marcinkowski (80. Jan Bulla), Bartosz Winkler, Tomasz Grud (60. Robert Parys), Szymon Trzeciakowski, Sebastian Kapinos, Michał Jurecki, Patryk Podstawka, Robert Doleżałek, Łukasz Haras, Kamil Szałkowski. Trener: Ireneusz Marcinkowski.