Nędza pożegnała się z Borucinem na piątkę

W meczu 30. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej LKS 1908 Nędza podejmował wyżej notowany Naprzód Borucin. Gospodarze pewnie wygrali spotkanie z borucińską ekipą 5:0.

Jak wiadomo, Naprzód Borucin po sezonie rezygnuje z gry w klasie okręgowej (rozpocznie od B klasy o czym pisaliśmy TUTAJ). Dla LKS-u z Nędzy był to zatem pożegnalny mecz z Naprzodem Borucin na przynajmniej jeden sezon, bo nie wiadomo kiedy i w jakiej klasie rozgrywkowej spotkają się te dwie drużyny. Gospodarze bardzo szybko pozbawili chęci do gry zespół z Borucina i już po kwadransie prowadzili 2:0 po trafieniach Dawida Fojcika i Mateusza Stawinogi. Taki rezultat utrzymywał się do przerwy. Przyjezdni próbowali się jeszcze poderwać do walki na początku drugiej połowy, ale szybko zostali skarceni, gdy na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Tomasz Wardęga. Wynik w ostatnim kwadransie ustalili doświadczeni zawodnicy: Mariusz Frydryk i Adrian Cichecki, którzy ustalili wynik meczu na 5:0. Borucin zajmuje obecnie ósme miejsce (43 pkt.), a Nędza miejsce dziewiąte (40 pkt.).

LKS 1908 Nędza - Naprzód Borucin 5:0 (2:0)
Dawid Fojcik 11., Mateusz Stawinoga 14., Tomasz Wardęga 56., Mariusz Frydryk 77., Adrian Cichecki 86.

Żółte kartki: Dawid Fojcik, Adrian Cichecki (obaj Nędza)

LKS 1908 Nędza: Mateusz Mrozek - Tomasz Wardęga, Mateusz Szuba, Szymon Paskuda, Arkadiusz Piotrowski, Adrian Cichecki, Dawid Fojcik (70. Nathan Przybyła), Michał Grzesik, Eliasz Rudek, Mateusz Stawinoga (74. Bartosz Popow), Mariusz Frydryk (88. Thomas Przybyła). Trener: Mirosław Pniewski.

Naprzód Borucin: Szymon Kubów - Kamil Wolski, Paweł Biedroń, Paweł Miczek, Maciej Mańka, Piotr Cerkowniak, Łukasz Czech (75. Artur Dudacy), Damian Krueger, Bartosz Stawarski, Tomasz Zieliński, Kacper Ziemkiewicz. Trenerzy: Bartosz Stawarski, Artur Dudacy.